Chcą zaostrzyć sankcje karne za protesty przeciwko szczepieniom i… aborcji

Premier Kanady Justin Trudeau fot. PAP/EPA/Adrian Wyld
Premier Kanady Justin Trudeau fot. PAP/EPA/Adrian Wyld
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Kanadyjski minister sprawiedliwości David Lametti zapowiedział na konferencji prasowej zaostrzenie sankcji za protesty przeciw szczepieniom i „paszportom”. Zwłaszcza w przypadku manifestacji, które mogą utrudniać prace szpitalom i ośrodkom szczepień.

„Każdy powinien mieć dostęp do potrzebnej opieki bez przeszkód” – mówił minister sprawiedliwości. Zaproponowane przez niego poprawki do kanadyjskiego kodeksu karnego wprowadzają kary do 10 lat więzienia dla osoby, która miałaby zastraszać personel medyczny lub uniemożliwiać dostęp do placówki służby zdrowia.

To odpowiedź na demonstracje wokół ośrodków, w których od niedawna w Kanadzie można szczepić dzieci. Minister uznał, że było to „ohydne i niedopuszczalne zachowanie”, ale za równie „niedopuszczalne” szczepienie dzieci uważają protestujący.

Rząd uprawia propagandę, która się szybko zużywa. Niedawno twierdzono, że 70% zaszczepionych obywateli pozwoli znieść restrykcje. Teraz Kanada ma 80% zaszczepionych, więc móią, że pandemia „puści” przy 90% zaszczepieniu…

Zaostrzanie prawa specjalnie nie dziwi. Dodatkowe restrykcje zapowiadał premier Justin Trudeau podczas kampanii wyborczej we wrześniu. Najciekawsze jest jednak, że zmiany prawne, które mają „chronić pracowników służby zdrowia” przed protestującymi dotyczą nie tylko sprzeciwu wobec szczepień, ale i… aborcji.

Rząd zapowiedział, że nowe przepisy rozwiążą także „długotrwałe obawy pracowników służby zdrowia, zwłaszcza tych świadczących usługi aborcyjne”. Powołują się tu na sondaże Kanadyjskiego Stowarzyszenia Medycznego, że trzech na czterech lekarzy-aborcjonistów stwierdziło, że doświadczało „nękania w miejscu pracy”.

Jak się okazuje w „postępowej” Kanadzie sanitaryzm wykorzystywany jest także do dodatkowego nękania i ubezwłasnowolnienia obrońców życia poczętego. Zresztą podobnie postępują też inne kraje. We Francji okres izolacji społecznej posłużył do zgłoszenia postulatu wydłużenia legalnej aborcji z 12 do 14 tygodni, ze względu na trudności z dotarciem do lekarzy. W tym względzie izolacja się skończyła, ale procedowanie wydłużenia czasu na zabijanie poczętych dzieci trwa…

Źródło: Le Figaro/ AFP

14 KOMENTARZE

 1. z okazji niedzieli smacznej Komunii wszystkim politykom którzy sprzedali naród na nazistowskie eksperymenty oraz wszystkim którzy przyjęli znak szatana dobrowolnie i z radością. APAGE SATANAS!

 2. „Niepokojące Informacje z Obozów Kwarantanny w Australii” – (27-11-2021)

  Totalne wyłączenie prądu w wybranych obiektach być może nawet łatwiejsze niż samo podpalanie…(?)
  Trudno jest „upilnować” całą sieć przesyłową oraz transformatory i rozdzielnie energii elektrycznej.

  Totalne wyłączenie prądu przez uszkodzenie złącza kablowego tzw. ZK to bardziej desperacka opcja. Wymaga bowiem działania bezpośrednio przy obiekcie (budynku) „okamerowanym” monitoringiem.

   • „ZŁĄCZE KABLOWE OD ŚRODKA + PRZYKŁADY PRAKTYCZNE” – (Wideo)

    Film omawiający budowę wewnętrzną złącza kablowego jak o też pokazujący przykłady montażu ZK zarówno dla linii napowietrznej jak i kablowej

 3. No niestety , pokojowe i konstytucyjne protesty sa o dupe rozbic . Ludzie poszukaja innych mozliwosci i przyszlosc nie rysuje sie rozowo. Dojdzie do takiej eskalacji , ze sie zyc odechce … Mam nadzieje , ze rzadzacym.

 4. cha cha cha Oni już nawet nie udają,że jest jakaś wolność słowa i swoboda wyrażania poglądów. Neomarksiści idą jak walec przez ogłupiałe społeczeństwa

 5. To są protesty przeciwko segregacji ludzi a nie szczepieniom. Przestańcie nas sortować jak na rampie w Auschwitz to protesty ustaną.

Comments are closed.