Kulesza: Za te kłamstwa minister Niedzielski powinien pójść siedzieć [VIDEO]

Jakub Kulesza.
Jakub Kulesza. (Fot. PAP)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Ministerstwo Zdrowia wydało niesamowite pieniądze na kampanię, mówiąc, że spośród umierających na COVID-19 jest tylko 1 proc. zaszczepionych. Prawda jest taka, że obecnie jest to już ponad 30 procent, a w grupie zarażonych to ponad 40 procent. Za same te kłamstwa minister Niedzielski powinien pójść siedzieć – powiedział w Polsat News Jakub Kulesza z Konfederacji.

W programie „Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii” dyskutowano m.in. o dalszym podejściu do ogłoszonej pandemii koronawirusa.

Anna Maria Żukowska z Lewicy powiedziała, że jej partia rozważa wysunięcie oficjalnego postulatu obowiązku szczepień przeciwko COVID-19. Podobają jej się tzw. rozwiązania austriackie, a Konfederacji zarzuciła tchórzostwo. Dlaczego? Ano dlatego, że Konfederacja najgłośniej opowiada się przeciwko paszportom covidowym w życiu publicznym, czym mocno naciska na PiS i finalnie zniechęca partię rządzącą do wprowadzenia jeszcze ostrzejszej segregacji sanitarnej.

Rozważamy różne koncepcje dotyczące tego, czy na przykład jednak nie powinniśmy się opowiedzieć za obowiązkowymi szczepieniami. Już rok te szczepienia funkcjonują, zaszczepionych jest 3,5 mld ludzi na świecie, a to jest dosyć duża próba. To jest pewien sygnał, że jeżeli rząd uważa, że coś jest bezpieczne – tak jak szczepienia na odrę, różyczkę, cholerę, polio – to znaczy, że powinien dać temu placet – powiedziała Żukowska.

Tchórzostwo nawzajem zarzucali sobie także politycy PiS i PO. Mariusz Witczak (PO) za to, że PiS za słabo działa w kwestii szczepień, a Błażej Poboży (PiS) za to, że PO tylko krytykuje, nie wysnuwa własnych propozycji, a poza tym kiedyś Tusk stchórzył i uciekł z tonącego okrętu na ciepłą posadkę do Brukseli.

Kulesza: Niedzielski powinien siedzieć

Jakub Kulesza podkreślił, że Konfederacja absolutnie nie jest przeciwko szczepieniom, co często próbuje się zarzucać, ale przeciwko obowiązkowi szczepień i paszportom covidowym – a to dwa diametralnie różne aspekty.

Pani poseł dalej udaje, albo rzeczywiście nie rozumie, czym się różni sprzeciw wobec szczepień, którego w Konfederacji pani nie uświadczy, od sprzeciwu wobec przymusu. Jest zdecydowana różnica – zwrócił się do Żukowskiej Kulesza.

Takie kraje jak Australia wykluczyły się z grona państw cywilizowanych wprowadzając przymus szczepień, kary za ich brak, areszty domowe i tak dalej. To nie są rozwiązania, ani które należą do sfery cywilizacji, ani które są skuteczne. Przykładem jest Portugalia, która ma najwyższy poziom wyszczepienia, a pomimo to i tak boryka się z epidemią wirusa SARS-CoV-2. A właśnie zrezygnowała z paszportów covidowych. Można powiedzieć, że wy jesteście 100 lat za rzekomo cywilizowanymi krajami – powiedział Kulesza.

Za pół roku obudzicie się i stwierdzicie, że rzeczywiście paszporty szczepionkowe nie działają – kontynuował w kolejnej wypowiedzi Kulesza.

Minister Niedzielski po roku obudził się, że obostrzenia nie działają. Gdyby posłuchał Konfederacji, która rok temu mówiła, że lockdown, zamykanie lasów, zamykanie restauracji, niszczenie całego życia społeczno-gospodarczego nie ma sensu, to dzisiaj być może nie borykalibyśmy się z recesją, ogromną inflacją, problemami gospodarczymi, brakiem pracy dla wielu Polaków, zwolnieniami, szalejącymi cenami – powiedział Kulesza.

Podkreślił też, że segregowanie ludzi na zaszczepionych i niezaszczepionych nie ma uzasadnienia medycznego, bo szczepienia nie zapobiegają zakażeniu się ani transmisji wirusa. Prowadzący redaktor Bogdan Rymanowski zacytował nawet ostatnie stanowisko prestiżowego czasopisma „The Lancet” w tej sprawie.

CZYTAJ WIĘCEJ: The Lancet: „Niemcy i USA znów segregują ludzi; szczepienia nie blokują transmisji Covida”

Kulesza podkreślił także, że nieprawdziwe są informacje kolportowane przez sanitarystów, jakoby w szpitalach leżeli w przeważającej mierze niezaszczepieni przeciwko COVID-19. Wprost zarzucił w tej kwestii resortowi Niedzielskiego kłamstwa. A dodatkowo – uważa – za kłamliwą kampanię, na którą wydano miliony z publicznych pieniędzy, Niedzielski powinien wylądować za kratami.

Najważniejsze są kłamstwa ministra Niedzielskiego. Ministerstwo Zdrowia wydało niesamowite pieniądze na kampanię, mówiąc, że spośród umierających na COVID-19 jest tylko 1 proc. zaszczepionych. Prawda jest taka, że obecnie jest to już ponad 30 procent, a w grupie zarażonych to ponad 40 procent. Za same te kłamstwa minister Niedzielski powinien pójść siedzieć – podsumował Kulesza.

CZYTAJ TAKŻE:

37 KOMENTARZE

 1. szkoda go wsadzać, wystarczy odizolować do psychuszki w Gostyninie jako niebezpiecznego dla otoczenia i społeczeństwa. Tak należy też zrobić z bękartami z tv. Oczywiście wyszczepić szczepionką z nr środkowym 03,bo oni wzięli sobie 01-placebo!

 2. Skupianie się na pionkach systemu i udawanie walki o Polaków. Milicja robi tak samo, gdy walczy z mafią: łapie staruszki sprzedające pietruszkę, bo przecież wyżej ryzyko podskoczyć.

  Jak jakieś Kulesze i inne krzykacze chcą walczyć o Polaków, to niech skupią się na opublikowaniu umowy z Fizerem i ujawnieniu powiązań rady medycznej i pracowników NFZ/MZ z korporacjami.
  W przeciwnym wypadku lać na krzykaczy.

 3. ciekawe kiedy niedzielak wyjdzie i powie: MAMY TO,-czyli omnikrona,,osobiście stawiam że do tygodnia ,,wykryją”

 4. A dlaczego Pan Kulesza nie wygarnął do nich, że chcą chcą strzelać do ludzi jak w Holandii? Bo do tego doprowadziły tam właśnie lockdowny i paszporty szczepionkowe. Było im powiedzieć, że chcą pastwić się nad ludźmi jak hitlerowcy. Że chcą ludzi po obozach zamykać. Trzeba ich lać w miękkie. W podbrzusze. Przedstawiać ludziom obrazowo jak się sprawy mają. Pograć na emocjach. Nazywać rzeczy po imieniu.

 5. Europa po prostu wraca do socjalizmu narodowego.
  Elity rządzące północnej ameryki przez pewien czas studziły zapędy niemieckich nazisynów teraz wycofują bezpośrednią kuratelę : „Altruistyczne motywy amerykańskiej administracji dodatkowo demaskuje historia polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych, która pokazuje, że promują one demokrację tylko wtedy, gdy leży to w ich interesie, natomiast nie czynią
  tego, gdy mogłoby to im zagrozić.” N. Chomski
  Co by tu jeszcze dodać?

 6. Rządowy biuletyn propagandowy (niezalezna pl) opublikował wczoraj tekst pod tytułem „Wariant Omikron nie jest katastrofą, a obawy z nim związane są wyolbrzymione”. Nie ma go już wśród odnośników na ich stronie głównej. Schowali to. W przyszłości mogą go odkopać jako alibi/usprawiedliwienie… tłumacząc przed sądem „to nieprawda, że tendencyjnie dobieraliśmy treść”.

 7. Z tym wariantem micron torzeba uważać, podobno jest masoński i gniadolubny.
  A tekst o micronie jest na innych portalach tyle że poprzedzony pornograficznym wstępem:
  BBC-podaje

 8. celem jest objęcie wszystkich paszportem kowidowym. Będzie to przepustka do życia. Na jej podstawie będziesz robił to co sobie władza zażyczy , a zażyczy sobie byś nic nie miał i zdychał.

  • Tylko po co jak już każdy ma dowód osobisty bez którego bardzo trudno było by normalnie funkcjonować.Nawet telefony macie pewnie porejestrowane na siebie czego prosto uniknąć.Po co jakaś władza miała by dublować narzędzie do kontroli które od dawna posiada

   • Nie byłeś w szkole najostrzejszą strzałą w kołaczanie, nieprawdaż? Ano po to, że tu chodzi o CYFROWY certyfikat i system kontroli społecznej na skalę globalną i modłę chińską. „Green pass” zmieni ci się w „red pass” i żryj gruz, w odosobnieniu. A zrobić to będą mogli zdalnie – jak obecnie np. prawnikom walczącym o prawa ludzi w Chinach.

   • Nie posiada władzy nad twoim cialem To ma być id biometryczne jełopie Lubie tych po co po co W głowie sie nie mieści co przygłupie ?

   • Czy jak chcesz miec dowod to musisz sie szczepic ? Czy dowod traci waznosc po pół roku ? Czy kazdy musi miec telefon ? Itp. Pomysl.

 9. Ciekawe czemu przy nowych chrzcinach wirusa pominięto aż 10 liter alfabetu greckiego i po delta zaraz nazwali omikron?

  • Były i wcześniejsze literki, ale jakoś nie okazały się wystarczająco straszne na użytek propagandy. Tylko ksi pominęli – foliarze twierdzą że ma to jakiś związek z nienazywaniem chińskiej grypy chińską oraz z Kubusiem Puchatkiem ;-)

 10. Jesli w 38 mln kraju gdzie bez trudo mozna kupic chocby czarnoprochowa bron nie ma jednego człowieka ktory wpakowalby kulke w łeb komus kto skazal na smier kilkaset tysiecy osob to juz po was :), to samo w austrii , australii itp itd, Nadchodzi nowy rozdzial w historii planety. Mnie udalo sie chociaz przezyc 30 lat w WOLNOSCI :) Walczylem, glosowalem bardzo mocno w prawo całe życie, a wy 35 mln debilow zdychajcie :)

Comments are closed.