Polski skoczek od tygodnia zamknięty w Rosji. „Cierpliwości powoli mi brakuje” [VIDEO]

Klemens Murańka. Foto: PAP
Klemens Murańka. Foto: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Klemens Murańka od ponad tygodnia nie może wyjechać z Rosji. U skoczka narciarskiego wykryto koronawirusa. Choć codziennie wykonuje testy, to wynik wciąż jest pozytywny.

Tuż przed inauguracyjnymi zawodami nowego sezonu w skokach narciarskich Murańka uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Został odseparowany od reszty zespołu i musiał opuścić Niżny Tagil

Zadecydowano, że polski skoczek kwarantannę odbędzie w specjalnej klinice w rosyjskim mieście Jekaterynburg. Trafił tam w poprzednią sobotę, 20 listopada. Za każdy dzień pobytu trzeba płacić 400 euro.

Zarządzono, że do Polski będzie mógł wrócić dopiero, gdy dwa razy otrzyma negatywny wynik testu. Testuje się codziennie, a wyniki wciąż wychodzą pozytywne. W ten sposób Murańka od ponad tygodnia jest zamknięty w rosyjskiej klinice.

Polski skoczek opublikował na Instagramie film. Przyznaje, że powoli zaczyna brakować mu cierpliwości. Sportowiec czuje się dobrze, w klinice normalnie trenuje, ale wyniki testów wciąż wychodzą pozytywne, więc nie może opuścić placówki, ani tym bardziej wrócić do Polski. O kolejnych występach na skoczniach nie wspominając.

„Trudne i przykre czasy, które uczą na pewno cierpliwości i wytrwałości, ale trzeba być silnym i dobrej myśli, choć już tej cierpliwości powoli mi brakuje. Niech szpital w Rosji wie i słyszy, że ma Murańkę na sali” – napisał.

„Siódmy test z rzędu pozytywny. Jakoś trzeba sobie radzić. Trenujemy twardo” – powiedział, pokazując trening na szpitalnej sali.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Klimek Murańka (@klems221.5)

28 KOMENTARZE

 1. No i dlatego właśnie nie tylko szczepić, ale nawet „testować” się nie zamierzam. Jak tylko wyjdzie pozytywny wynik — a wiadomo, że u każdego wyjść może, bo to czysta loteria — to zaraz „kombinat” zaczyna sobie rościć do takiego pacjenta jakieś prawa. A to go na „kwarantannę” skieruje, a to mu poruszać się zabroni itd.

 2. No i może wreszcie sportowcy przestaną grać w spotach namawiających do szprycy i duszenia się w maskach (vide: Małysz). Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe.

 3. Nie wykryto koronawirusa – tylko ma fałszywy test , który o niczym nie świadczy pozotywny.
  Jeżeli jest na tyle nierozsądny, ze daje sobie robić te faketesty, to niech się nie dziwi.

 4. Niech teraz sprezentuje liścia Małyszowi za reklamę szczepień i cyrku plandemicznego.

  To nic nowego, podobnie Niedzielski bawi się społeczeństwem żąglując statystykami zakażeń, kiedy planują przepchnąć jakąś zamordystyczną złodziejską ustawę.

 5. i bardzo dobrze murawka,masz wikt i opierunek,TRENUJESZ I CO WIĘCEJ CI TRZEBA??? HE HE HE siedz i nie stękaj ,ale miej na uwadze że,jak nie zapłacisz,to do ruskiej tiurmy pojedziesz,

 6. W chinach doszli do perfekcji z tym. Mozna pare miesiecy sobie siedziec w zamknieciu jak sie ma firme w chinach. Super sposob na pozbycie sie kogos z kraju na zawsze.

 7. Gdyby chciał wrodzić to zdoła.
  Znałem kiedyś kobietę która z Kazachstanu wróciła do Polski na piechotę.
  Bez żadnych dokumentów pieniędzy żarcia bez niczego.

  • żywiła się tym co znalazła na drodze,i w rowach obok,tzn,szczawiem i mirabelkami.
   poza tym udawala owcę,: beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

   • Poniekąd, ale to prawda, pomogli w drodze towarzysze radzieccy, nie wszyscy oczywiście ale wielu, szla dwa lata, wtedy po wojnie, niewiele u radzieckich funkcjonowało normalnie.
    Tu w Polsce „polscy” towarzysze bali się jej właśnie z powodu znajomości po drugiej stronie. Mogła co większych złodziei nazywać po imieniu. Żaden nie protestował.

Comments are closed.