Szwajcarzy głosują nad „przepustkami szczepionkowymi”. Wstępnie 63 proc. za zamordyzmem

Protest przeciw restrykcjom covidowym w Szwajcarii Źródło: Twitter
Protest przeciw restrykcjom covidowym w Szwajcarii Źródło: Twitter
Prenumerata Najwyższego Czasu!
W niedzielę 28 listopada w Szwajcarii trwało referendum w sprawie ustawy o Covid-19, która umożliwiła wprowadzenie „przepustki zdrowotnej”. Głosowania odbywa się po wyjątkowo burzliwej jak na ten kraj kampanii.

Policja obawiała się nawet nowych demonstracji i utrzymywała stan pogotowia. Oznaką niezwykłych napięć jak Szwajcarię, było to, że policja zablokowała w niedzielę plac przed siedzibą rządu i parlamentu w Bernie.

Według sondaży większość powinna jednak „przepustkę” zaakceptować, chociaż w ostatnich tygodniach przeciwnicy zdołali przekonać do swoich racji część społeczeństwa. W kraju miały miejsce liczne demonstracje, które czasami były zakazywane i kończyły się starciami z policją.

Temperament Szwajcarów daleki był jednak od gwałtowności protestów, które widziano ostatnio np. w Holandii. Wzrost napięcia w Szwajcarii był jednak widoczny.

Media podawały, że ministrowi zdrowia Alainowi Bersetowi, który od dwóch lat uosabia walkę z Covid w tym alpejskim kraju, grożono śmiercią i obecnie znajduje się pod ochroną policji.

Według ostatnich prognoz instytutu sondażowego gfs.bern, ustawa zdobyła w niedzielę 63% pozytywnych głosów i „przepustki” będą obowiązkowe.

Szwajcarzy głosują w niedzielę także nad inicjatywą dotyczącą opieki pielęgniarskiej, która ma gwarantować „odpowiednie wynagrodzenie” za usługi opiekuńcze i w tym przypadku spodziewana jest jej akceptacja.

Wskaźnik osób w pełni zaszczepionych wynosi w Szwajcarii około 65%.

Źródło: AFP

30 KOMENTARZE

 1. Kto za tym wszystkim stoi – posłuchajcie dr Sean Hross. Krótka wersja – od tysięcy lat faraoni rządzą światem, mają do tego wiele organizacji jawnych i tajnych (masoni, illuminaci, Szwajcaria, UK, Pentagon, Watykan…)

 2. I w tym nie m nic dziwnego, u Nas ca.80% popiera UE kibucowe zniewolenie, mimo iż faktycznych beneficjentów Euro-bolszewii to jakieś 20% społeczeństwa…

 3. Właśnie dlatego zrezygnowano z głosowań liczonych ręcznie na rzecz tych wspartych przez systemy informatyczne. Teraz byle informatyk skorumpowany „poprawi” liczby i mamy takie właśnie głosowania. I sondaże.

 4. Nic dziwnego skoro zaszczepiło się 65% to trudno żeby głosowali przeciw. Taktyka dobra, najpierw zaszczepić większość a później zrobić referendum. Wynik zgodny z planem.

  • Gdyby głosowali przeciw, pokazaliby, że zaszczepili się dobrowolnie i nie chcą przymusu dla innych. Głosując za pokazali, że przyjęli szczepionkę ze strachu lub konformizmu.

 5. Przy odpowiednio zmasowanej propagandzie motloch zaglosuje za kazdym lajadactwem. Wynik referendum swiadczylby o tym , ze oligarchia rzadzaca w Szwajcarii realizuje plan wprowadzania terroru kowidainskiego na calym swiecie. To mogloby wskazywac ,ze w kraju takim jak Szwajcaria ludzi szczepia rozcienczonym w wodzie cukrem , a np w Polsce preparatem wywolujacym rozne powiklania.

 6. To ja proponuje teraz kolejne referenda za np. kastracją pedofili , zamykaniem alkoholików , izolowaniem palaczy skoro można w ten sposób ograniczać wolność

 7. Jeśli szczepionki są tak bezpieczne z tego co mówią to dlaczego umowa na ich zakup jest tajna a producenci są chronieni prawnie przed odpowiedzialnością ?

  • Dlatego że bojący brzytwy się chwyta nie w głowie mu czytanie ulotek, podpisuje zgodę i już.
   Gdyby każdy kłuty musiał opłacić nawet wiązkę drewna na swe całopalenie, też by podpisał.
   Skład preparatu to może być właśnie taka wiązka drewna, czy tam arszenik o powolnym wchłanianiu, nikogo to nie interesuje

 8. To pokazuje coś, co dawno wiadomo z historii. Robi się odpowiednie pranie mózgów umiejętną propagandą masową,
  i voila – kulturalni Niemcy głosują na Hitlera. Nadeszły straszne czasy.

 9. Jestem przygotowany na nadchodząca zimę. Jeżeli wypierasz w sobie, że coś jest na rzeczy i chciałbyś, żeby było inaczej, tak jak było, ędziesz jednym z tych co im się włączą pierwotne instynkty. Let’s the play begin…

  • Nie są normalni do końca, Juliusz Cezar bardzo mocno musiał ich prostować.
   Działało aż do teraz, no chyba że tym razem …. kto inny liczy głosy.
   Dziwne to wszystko.

Comments are closed.