Filipiny uznały Polskę za kraj „niskiego ryzyka zarażenia”

Prezydent Filipin, Rodrigo Duterte.
Prezydent Filipin, Rodrigo Duterte. (Fot. PAP/EPA)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Filipiny od 1 grudnia otworzą granice dla podróżnych z wybranych krajów. W tym i dla Polaków, bo uznano, że należymy do krajów niskiego ryzyka zakażeń koronawirusem. Na zielonej liście znalazły się 44 państwa, w tym właśnie i Polska.

Zaszczepione osoby podróżujące z krajów z listy państw uznawanych za bezpieczne od 1 grudnia będą mogły odwiedzić Filipiny bez obowiązku odbywania kwarantanny. Eksperymentalne otwarcie ma na razie potrwać do połowy grudnia, ale prawdopodobnie będzie przedłużane.

Jak poinformowały władze w Manili, otwarcie granic, które pozostawały zamknięte od początku pandemii wiosną 2020 roku, ma pomóc w ożywieniu miejscowej gospodarki. Liczący ponad 110 mln mieszkańców archipelag bardzo ucierpiał w wyniku pandemicznych obostrzeń.

Rząd Filipin wprowadził jedne z najdłuższych na świecie lockdownów, które w niektórych regionach trwały około czterech miesięcy. Doprowadziło to do zapaści gospodarczej i najgłębszej od dziesięcioleci recesji. W 2020 roku PKB Filipin spadł o 9,6 proc. We wrześniu oficjalna stopa bezrobocia wynosiła tam 8,9 proc.

Ogłaszając ponowne otwarcie granic, rząd wprowadził jednocześnie zakaz wjazdu dla podróżnych z Republiki Południowej Afryki i sąsiednich krajów, z powodu wykrycia nowego wariantu koronawirusa.

W tym regionie Azji na międzynarodowy ruch turystyczny dla osób zaszczepionych przeciwko Covid-19 niemal całkowicie otworzyły się dotąd Tajlandia, Indonezja oraz Kambodża, a częściowo także Wietnam i Malezja.

Źródło: PAP

2 KOMENTARZE

  1. Przecież ten idiota chce strzelać do niezaszczepionych, po drugie to im by się przydały darmowe kondomy, po trzecie pamietam ten czas kiedy tam tła taka wół ość, że nawet policja nie miała telefonu alarmowego, teraz się dużo zmieniło

Comments are closed.