Nie przyjąłeś szprycy? Ministerstwo Ci nie odpuści. Niedzielski: czwarta fala jest falą niezaszczepionych

Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłasza kolejne przedłużenie lockdownu. Foto: PAP/Leszek Szymański
Minister Zdrowia Adam Niedzielski Foto: PAP/Leszek Szymański
REKLAMA

Osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta, otrzymają w poniedziałek z Ministerstwa Zdrowia sms-a zachęcającego do zaszczepienia się. Od razu rodzi się pytanie: a kto za to zapłaci? I dlaczego my sami?

Wiadomość tekstowa będzie brzmiała: „UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna”.

Sms-a tej treści otrzyma 900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19.

REKLAMA

Wysyłka wiadomości – jak poinformował resort – rozpocznie się o godzinie 10.00. Smsy zostaną rozesłane w ciągu kilku godzin.

„Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja smsowa nie będzie ostatnią” – tłumaczy minister zdrowia dr Adam Niedzielski.

„Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę” – dodał.

Poniedziałkowa wysyłka to kolejna akcja sms-owa Ministerstwa Zdrowia. MZ wysłało 15,5 mln smsów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po sześciu miesiącach od pełnego wyszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50 plus, które mogą zaszczepić się po pięciu miesiącach.

Od razu rodzi się pytanie: a kto za to zapłaci? I dlaczego my sami, chociaż nas to kompletnie nie interesuje?

REKLAMA