Obowiązek szczepień w Polsce? Prezydent Duda mówi jasno i powtarza propagandową papkę

Andrzej Duda.
Andrzej Duda Źródło: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Znając podejście moich rodaków, nie wyobrażam sobie wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 – powiedział w poniedziałek w Budapeszcie prezydent Andrzej Duda. Jednocześnie zachęcał, by ze szczepienia skorzystać.

W poniedziałek Andrzej Duda w Budapeszcie spotkał się z przywódcami państw V4 – prezydentem Węgier Janoszem Aderem oraz prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą. Ze względów zdrowotnych nieobecny był prezydent Czech Milosz Zeman.

Na konferencji prasowej po spotkaniu trzej przywódcy zapytani zostali, czy wyobrażają sobie wprowadzenie w swoich krajach obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19.

Muszę państwu powiedzieć, że – znając podejście moich rodaków, takie poczucie wolności – nie wyobrażam sobie, żeby w Polsce można było wprowadzić przymusowe szczepienia – odparł prezydent Duda.

Dyskutowaliśmy dzisiaj na ten temat i efektem tej dyskusji jest nasze wspólne oświadczenie – ono pokazuje również pewnie realia – dodał.

Prezydent zaapelował jednocześnie, aby się szczepić i podejść do sprawy „jak najrozsądniej, rozważając wszystkie za i przeciw, patrząc na to, jaka jest sytuacja”.

Duda powtarza propagandowe dane o szczepieniach

Następnie powtórzył propagandowe dane, jakoby ponad 90 proc. hospitalizowanych z powodu COVID-19 stanowili niezaszczepieni przeciwko COVID-19.

Ci, którzy byli szczepieni, a zachorowali, przechodzą tę chorobę lekko, z niewielkimi symptomami lub zdarza się, że zupełnie bez symptomów – stwierdził Duda.

W Polsce nie prowadzi się oficjalnych statystyk covidowej hospitalizacji z uwzględnieniem zaszczepionych i niezaszczepionych. Trzeba posiłkować się regionalnymi danymi. Wojewoda wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przyznał niedawno, że w całym województwie wśród hospitalizowanych 35 proc. to zaszczepieni. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w Siemianowicach Śląskich, gdzie wśród hospitalizowanych jest więcej zaszczepionych niż niezaszczepionych. W ostatnich tygodniach zaszczepieni stanowią ok. 30 proc. wszystkich covidowych zgonów.

Mimo twardych danych, które przecież mogą świadczyć o pewnej skuteczności szczepień, Duda powtarza propagandową papkę, która niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.

CZYTAJ WIĘCEJ:

30 KOMENTARZE

  • Tak. Może zrobić to samo, co delta zrobiła w Japonii. Byłby to jedyny dobry uczynek, jaki ten półgłówek zrobił w swoim nikomu niepotrzebnym (poza wrogami Polski) żywocie.

   • Ale jesteś pewien, że może COKOLWIEK zrobić/powiedzieć innego niż to co mu nakażą jego przełożeni ?! On jest zależny od pewnych układów zewnętrznych, z których jak się nie wywiąże to dostanie karę. Podłożyłbyś się na jego miejscu ryzykując życie swoich bliskich ? Ciesz się, że nie ma przymusu kąsania jak na razie.

    • To go niby usprawiedliwia? Jeżeli jest szantażowany powinien złożyć urząd lub zwiększyć ochronę i zabić wszystkich dywersantów na podwójnych pensjach z fundacji, bigfarmy, itp. Jeżeli jednak bardziej boi się globalistów niż narodu, to pozostaje stworzyć państwo podziemne ze strukturami i wymierzać kary..

    • Zrozumcie, że on jedynie odgrywa rolę dobrego policjanta. Prezydent nie decyduje o wpisaniu szczepienia na listę obowiązkowych.

    • Czyli naszych bliskich i nas można karać i krzywdzić a jego i jego bliskich już nie? Jak się nie nadaje na prezydenta to niech się poda do dymisji.

  • Nie jest proste. To prawie połowa Polaków a jeszcze więcej jest przeciwko przymusowi. Cześć firm splajtuje a część się wybije. No a jeśli pójdzie odgórnie to będzie rewolucja.

   • Nie będzie rewolucji. Polacy to lemingi. Niedziele właśnie wysyła balon testowy z paszportami covidowymi. Jak się przyjmie (a przyjmie się), będą następne kroki. Ostatecznie wszyscy skończymy w modelu australijskim/austriackim. Nie ma innej opcji.

 1. Czy wierzącemu człowiekowi nie przeszkadza, ze do produkcji tych preparatów wykorzystywane są hodowle komórek pochodzących z aborcji – hek293

 2. Tak. 1980 pamiętamy i mamy naśladowców.
  TV Pis idzie „dobrą” drogą ….

 3. to nie jest moj Prezydent, nigdy nie zostalm legalnie wybrany to lalka ktora robin co jej pan powie i sie trzesie, polska to reepublic of Poland zajestrowana w DC Washingto.
  Konstytucja Kwasiora jest niuelegalna nie miala wiekszosci o czym my mowimy, zaden sedzai w skadzie nie jest legalny niech pokaze dla kogo pracuje gdzie jego pan. Wiekszosc ludzi to niewolnicy w polin. Uczcie sie jak robic sie wolnym czlowiekiem wtedy bedziecie nietykalni w sadzie.

 4. Ma szansę przejść do historii ale pewnie tego nie zrobi macki kowidyzmu go już objeły i wrzucą w odchłań ciemność i kłamstwa..

  • bzdury piszesz bo Polaków do 18 lat jest w Polsce 18 mln a więc pozostaje 20 dorosłych a kreatury liczą szczepienia dodając do siebie kolejne dawki. A więc wyszczepiło się np 10 mln x 2 dawka plus 3 dawka więc cyfra rośnie , masz ponad 21 mln ale liczba zaszczepionych nadal ta sama co latem bo 3/4 nie zaszczepiło im się i dlatego tak szaleją!

 5. Czy prezydent nie odróżnia szczepień obowiązkowych od przymusowych (z zastosowaniem przymusu fizycznego)? Czy narracja weszła na wyższy poziom pogróżek w kierunku społeczeństwa? W cytowanej wyżej jego wypowiedzi wyrażnie mowa o przymusowych.

   • Oczywiście, że są – cała lista, m.in. przeciwko gruźlicy, odrze itd. Na liście nie ma jeszcze covida, ale wystarczy to wpisać. Duda mówi o przymusowych szczepieniach, ktore dopuszcza istniejącą już ustawa. Szczepienia opornych wg niej można wykonywać przytrzymując ich siłą, lub krepujac.

Comments are closed.