STOP omikronowej panice! „Nie ma dowodów na to, że wariant Omikron powoduje cięższy przebieg choroby”

Stop COVID-19. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Stop COVID-19. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Nie ma nadal dowodów na to, że wariant Omikron powoduje cięższy przebieg choroby niż inne odmiany koronawirusa – ogłosił w poniedziałek włoski Instytut Służby Zdrowia w komunikacie. „Nie jest jeszcze jasne, czy odmiana ta jest bardziej zakaźna niż poprzednie, w tym Delta” – podkreślono.

Instytut w związku z pojawieniem się nowego wariantu zalecił oprócz szczepień, stosowanie tych samych kroków prewencyjnych, co w przypadku wcześniejszych wariantów.

To, jak przypomniano, zachowanie dystansu co najmniej jednego metra, noszenie maseczki w miejscach zamkniętych oraz zatłoczonych, częste mycie rąk.

W komunikacie oczywiście zgodnie z obowiązującą narracją zaznaczono, że „wszystkie warianty koronawirusa, włącznie z dominującą obecnie Deltą w wymiarze globalnym, mogą spowodować ciężki przebieg choroby lub śmierć, a niezbędne dla zmniejszenia tego ryzyka są szczepionki.”

Korona-obłęd w Portugalii. Covidowy stan klęski żywiołowej potrwa aż do 20 marca

ŹródłO: PAP

7 KOMENTARZE

  1. Najlepszym dowodem na działalność omnibusa jest to, że powiedzieli o nim w telewizji! Czy trzeba wam więcej dowodów? Ile jeszcze ludzi pochłonie powiedzą w przyszłym tygodniu, największy samolot świata przylatuje do centralnego portu lotniczego z zaje. bistą kulą do wróżenia

  2. Nowy wariant wybadano u dwóch zaszczepionych Australijczyków, którzy przyjechali z Afryki, stąd ta obawa o naiwnych szprycerów.

Comments are closed.