To już pewne! Zaszprycują 5-latki. Jest decyzja EMA

Szczepienie dziecka.
Szczepienie dziecka - zdj. ilustracyjne. (Fot. Unsplash)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Komisja Europejska zatwierdziła szczepionkę Comirnaty firm Pfizer/BioNTech przeciw Covid-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat – poinformował we wtorek PAP rzecznik Komisji Europejskiej Stefan De Keersmaecker.

Europejska Agencja Leków (EMA) zaleciła w czwartek zatwierdzenie szczepionki Comirnaty dla dzieci w tej grupie wiekowej. Następnie Agencja przesłała swoje zalecenie do Komisji Europejskiej, która podjęła ostateczną decyzję.

EMA uznała, że korzyści ze stosowania Comirnaty u dzieci w wieku 5-11 lat przewyższają ryzyko, szczególnie w przypadku chorób zwiększających ryzyko ciężkiego przebiegu Covid-19.

U dzieci w tym wieku dawka szczepionki będzie niższa (10 µg) niż stosowana u osób w wieku 12 lat i starszych (30 µg). Podobnie jak w starszej grupie wiekowej, podaje się ją w postaci dwóch wstrzyknięć w odstępie trzech tygodni.

Najczęstsze działania niepożądane u dzieci w wieku od 5 do 11 lat są podobne do tych u osób starszych; obejmują m.in. zmęczenie, ból głowy, zaczerwienienie i obrzęk w miejscu zastrzyku, ból mięśni i dreszcze – informuje EMA.

„Główne badanie u dzieci w wieku od 5 do 11 lat wykazało, że odpowiedź immunologiczna na produkt Comirnaty, podany w niższej dawce (10 µg) w tej grupie wiekowej, była porównywalna z odpowiedzią obserwowaną po podaniu wyższej dawki (30 µg) osobom starszym w wieku 16-25 lat (na podstawie poziomu przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2)” – przekazała EMA.

„Skuteczność preparatu Comirnaty obliczono u prawie 2000 dzieci w wieku od 5 do 11 lat, u których nie wystąpiły objawy wcześniejszego zakażenia. Dzieci te otrzymywały szczepionkę lub placebo (zastrzyk pozorowany). Spośród 1305 dzieci otrzymujących szczepionkę u trzech rozwinął się Covid-19 w porównaniu z 16 z 663 dzieci, które otrzymały placebo. Oznacza to, że w tym badaniu szczepionka była w 90,7 proc. skuteczna w zapobieganiu objawowemu Covid-19 (chociaż rzeczywisty wskaźnik mógł wynosić od 67,7 proc. do 98,3 proc.)” – podała Europejska Agencja Leków.

Źródło: PAP

13 KOMENTARZE

 1. EMA uznała, że korzyści ze stosowania Comirnaty u dzieci w wieku 5-11 lat przewyższają ryzyko, szczególnie w przypadku chorób zwiększających ryzyko ciężkiego przebiegu Covid-19.–przeciez dzieciaki przechodza to bezobjawowo

 2. Do szczepionki dla dzieci cichcem dodano trometamine (lek przeciwzakrzepowy).
  Chodzi o odwleczenie urazów krwioobiegu na czas po 28 dniach (po NOP).
  powód:
  Wstrzyknięcie białka kolca spowodowało tworzenie się płytek w ścianie aorty grzbietowej. Zakrzepica wystąpiła w bardzo krótkim czasie, co sugeruje bezpośredni wpływ białka kolca na zakrzepicę, a nie krzepnięcie wywołane stanem zapalnym”
  https://sciencedirect.com/science/article/pii/S0141813021022704

 3. btw2:
  GB: wykonano dokładną analizę zgonów osób do 18. roku życia:
  99,995% osób z tej grupy, u której na podstawie testu wykryto zakażenie SARS-CoV2 – wyzdrowiało, a współczynnik śmiertelności wynosi 2 przypadki na milion zakażeń.

  https://t.co/kDjsLANmOl?amp=1

  Więc czemu szczepimy dzieci? Gut, może odpowiesz?

 4. Dzieci nie chorują / nie przenoszą wirusa. Specyfik może im tylko zaszkodzić. Dzięki, agencjo EMA. Nie lubię ukrywania w cieniu, a tu klarowne pokazanie, że chodzi o depopulację.

 5. Biedne, kochane dziecko na zdięciu, niczego nie świadome uśmiecha sie jak satanistyczna piguła z kabalistycznymi czerwonymi nitkami je morduje.

 6. „EMA uznała, że korzyści ze stosowania Comirnaty u dzieci w wieku 5-11 lat przewyższają ryzyko” – skąd oni to teraz mogą wiedzieć? Okaże się za kilka lat. Być może, mam nadzieje, przyjęcie tego preparatu niczym nie grozi, ale jednak jak grozi, to można dzieciakom zbabrać całe życie.

Comments are closed.