Zaczynamy od początku. Nowe szczepionki, specjalnie przeciw omikronowi

strzykawki, emotikonka uśmiechu Źródło: Pixabay, Emoticons, collage
strzykawki, emotikonka uśmiechu Źródło: Pixabay, Emoticons, collage
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Uniwersytet Monasha ogłosił we wtorek, że jest przygotowany do produkcji szczepionki skutecznej przeciwko najnowszemu wariantowi koronawirusa – poinformował portal news.com.au.

Instytut Farmacji Uniwersytetu Monasha w Melbourne zapewnił, że jego laboratoria – jeśli zajdzie taka potrzeba – będą gotowe do produkcji szczepionek zapewniających ochronę przed chorobą wywołaną nowym wariantem Omikron.

– Nowy wariant posiada bezprecedensową liczbę mutacji, jednak nie możemy jeszcze jasno określić, jak bardzo jest niebezpieczny – powiedział przewodniczący zespołu badaczy instytutu Colin Pouton.

Dyrektor przedsiębiorstwa produkującego szczepionkę Moderna przyznał we wtorek w rozmowie z dziennikiem „Financial Times”, że obecne na rynku szczepionki nie będą prawdopodobnie tak efektywne w przypadku zakażenia Omikronem, jak w przypadku wariantów poprzednich.

Australijski epidemiolog Paul Kelly zwrócił natomiast uwagę na pierwsze dane dotyczące nowego wariantu, które wskazują na łagodny przebieg wynikającej z niego choroby.

– Nie mamy obecnie dowodów na to, że szczepionki w zetknięciu z Omikronem są mniej skuteczne – powiedział w poniedziałek w rozmowie z telewizją Sky News.

W Australii w pełni zaszczepiono dotąd około 77 proc. populacji – podała Agencja Reutera.

Źródło: PAP

10 KOMENTARZE

  1. i głupot ciąg dalszy teraz zrobią szczepionkę pod ten niby nowy wirus i wszystkie kraję się rzucą ze szprycą a po 3 miesiącach niby słabo działa i znowu wyskoczy nowy wariant i koło się zamyka

  2. Próbne, prototypowe partie wirusa otrzymali zapewne z dziesięć lat temu to i nie dziwota że maja skuteczną i najlepiej przebadaną toksynę wśród konkurencji z całego świata, to może być prawda? to co się teraz wyprawia? czy to mara senna?

  3. Co za absurdalne stwierdzenie, nie ma dowodów, że szpryce są mniej skuteczne na omikrona, a mają dowody że są skuteczne ? nie. Info z RPA chorują tak samo zaszprycowani i nie. A tak na marginesie co się stało z Dworczykiem firmującym eksperymenty na Polakach, zachorował na koronkę, czy wycofali go z innych powodów, może to on odbierał maile od Fauciego.

  4. Omikron,omikron.A co z wariatem Muuuu!!!!! ,który miał być tak straszliwy,że aż profesor Simon i dr Sutkowski ze strachu zrobili kupę ?

Comments are closed.