Kościół covidian. Odwołują wszystkie wieczorne Msze św.

Kościół covidian/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay (kolaż)
Kościół covidian/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay (kolaż)
REKLAMA
Holenderscy biskupi poinformowali w środę, że odwołują wszystkie msze święte po godzinie 17.00. Powodem jest wzrost zachorowań na Covid-19. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób połączyli te wątki.

Popołudniowe nabożeństwa nie odbędą się także w czasie świąt Bożego Narodzenia. Czyżby ryzyko zakażenia po godz. 17 było większe? Tego nie wiadomo. Większe może za to być teraz obłożenie kościołów z powodu mniejszej liczby Mszy św…

„Kościół nie powinien być źródłem zakażeń” – głosi wydane przez biskupów oświadczenie.

REKLAMA

„W ubiegłym tygodniu hospitalizowano z powodu Covid-19 więcej pacjentów niż w szczytowym momencie pierwszej fali zachorowań” – poinformował Ernst Kuipers, szef Krajowego Centrum Rozmieszczania Pacjentów (LNAZ) podczas trwającej w środę debaty w izbie niższej parlamentu (Tweede kamer).

Według Kuipersa wzrost liczby przyjęć do szpitala jeszcze nigdy nie następował tak szybko. „75 proc. zainfekowanych pacjentów na oddziałach intensywnej terapii to osoby niezaszczepione” – dodał szef LNAZ.

Z posłami spotkał się także Jaap van Dissel, szef Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (RIVM), który powiedział, że liczba zgłaszanych infekcji powoli się stabilizuje, ale jeszcze daleko do optymizmu.

Tymczasem prokuratura wycofała z sądu wniosek przeciwko małżeństwu, które w poniedziałek uciekło z kwarantanny. Hiszpańsko-portugalska para została aresztowana w samolocie, gdy opuściła hotel, gdzie miała się poddać izolacji. Żandarmeria przymusowo umieściła ją w szpitalu w Groningen na północy kraju.

We wtorek małżeństwo zwolniono jednak z kwarantanny, gdy uzyskało ono negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Po wycofaniu zarzutów może ono teraz wrócić do Hiszpanii, gdzie mieszka.

Źródło: PAP

REKLAMA