Mają rozmach. Minimalny plan zakłada ponad 4,5 miliona szczepień w 12 dni

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Prenumerata Najwyższego Czasu!
4,6 miliona szczepień przeciwko Covid-19 od 1 do 12 grudnia – taki minimalny cel wyznaczył włoski nadzwyczajny komisarz do spraw pandemii generał Francesco Figliuolo w liście do władz regionów kraju. Zaapelował o jak największe zaangażowanie, by plan ten zrealizować.

Wykonywanie około 400 tysięcy szczepień dziennie zakłada plan przedstawiony przez komisarza w okólniku, o którym poinformowały włoskie media. Generał zwrócił w nim uwagę na konieczność wykorzystania w związku z obecną sytuacją epidemiczną wszystkich dostępnych środków, by przyspieszyć kampanię szczepień, także trzecią dawką. Otrzymało ją dotąd ponad 6 milionów mieszkańców Włoch, czyli jedna dziesiąta całej populacji.

Po dwóch dawkach szczepionki jest 84 procent ludności w wieku powyżej 12 lat. To jeden z najwyższych wskaźników w Europie.

Notuje się boom zapisów na trzecią dawkę, a do wielu punktów szczepień ustawiają się długie kolejki.

Źródło: PAP

5 KOMENTARZE

  1. Komuna w najczystszej postaci! Zamordyzm faszystowski którego nie powstydziłby się sam Duce! Brawo włoskie barany, sami dajecie prowadzić się ns rzeź. Nie umiecie wyciągać wniosków z przeszłości to teraźniejszość was teraz zmiecie!!

  2. Generałowie zaczynają to obsługiwać. To ważny sygnał po której stronie stoją resorty siłowe.
    Dalej liczymy na wojsko po stronie ludu?

Comments are closed.