Niemcy mówią o obowiązku szczepień przeciw COVID-19. Generał na czele nowej federalnej jednostki kryzysowej

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Kanclerz Niemiec Angela Merkel, przyszły kanclerz Olaf Scholz oraz szefowie rządów landowych spotkali się we wtorek na wideokonferencji, by przedyskutować dalsze postępowanie w związku z pandemią Covid-19. Wiążące ustalenia nie zapadły, ale wskazano na konieczność przygotowania decyzji o obowiązku szczepień.

Po spotkaniu rzecznik rządu federalnego Steffen Seibert poinformował, że „rząd federalny i kraje związkowe potwierdzają priorytetowy cel, jakim jest znaczne zwiększenie liczby szczepień; do świąt Bożego Narodzenia ma być możliwe wykonanie do 30 mln pierwszych, drugich i dodatkowych szczepień”.

Dodał, że znacząco poszerzone zostanie grono osób uprawnionych do wykonywania szczepień.

Seibert zapowiedział, że „w najbliższym czasie należy przygotować decyzję w sprawie ogólnego obowiązku szczepień”.

Na spotkaniu zdecydowano również o niezwłocznym utworzeniu nowej federalnej jednostki kryzysowej w Kancelarii Federalnej, która wzmocni koordynację i współpracę w zarządzaniu kampanią szczepień. Jak przekazał rzecznik, na czele tego zespołu stanie generał Carsten Breuer.

W udzielonym po konferencji wywiadzie dla telewizji Bild Live przyszły kanclerz Olaf Scholz powiedział, że procedury legislacyjne powinny pozwalać każdemu posłowi na głosowanie w sprawie powszechnego obowiązku szczepień w zgodzie z własnym sumieniem.

Kolejne spotkanie szefów rządów odbędzie się w czwartek.

21 KOMENTARZE

 1. Oczywiście, że nie będzie żadnego obowiązku, muslimow i turkow nie zmuszą. Powinni za to nigdzie nie leczyć zaszczepionych, którzy teraz chorują, może dekle siądą na dupach i zreflektują się.

  • Wielu muzułmanów w Europie się niestety szczepi, i wielu z nich wierzy BigPharmie bardziej, niż wierzący w nią Europejczyk. Znam to z pierwszej ręki. Muzułmanie, buddyści – oni wszyscy się w dużej części szczepią, bo wierzą w człowieka (^^^666^^^) a nie w Boga. Rozmawiam z nimi i szczena opada. Oni nie są żadną nadzieją Europy w walce z faszyzmem sanitarnym!

  • Wszystko co ZŁE przpłynęło z USA! Obozy produkowały państwa kolonialne w Kandzie, Australii. Pomijam Bereze Kartuską, bo to był obóz dla politycznych. Przebywał tam znany polski dziennikarz który popierał Berezę, i sławny Stefcio Bandera.

 2. jedyny i główny cel obowiązkowego szprycowania jest żeby za kilka lat nie było co porównywać osób zaszprycowanych z niezaszprycowanych

 3. U nas kiedyś też Niemiec stał na czele jednostki kryzysowej w związku z udowodnionymi przypadkami roznoszenia tytułu plamistego przez ludzi z getta. Nazywał się Dr. Fischer i był gubernatorem w Warszawie. Wymyślił karę śmierci.

 4. Troska o ,,zdrowie” obywateli zaczyna przybierać zmilitaryzowane formy. Władza,przy pomocy armii będzie dbała ,aby społeczeństwo ,,chciało ” dbać o swoje ,,zdrowie”. Oczywiście w ramach ,,troski” o zdrowie muszą być ofiary, ale nie z ludzi , tylko z niezaszczepionych.

 5. Jak myślicie, który z byłych obozów koncentracyjnych w Niemczech zostanie w pierwszej kolejności wyremontowany i ponownie uruchomiony? Historia zatoczyła koło, Żydzi przecież roznosili tyfus.

 6. Przecież ci z gestapo po 1945, wessani zostali przez policję i bezpiekę.
  Bankierów sponsorujących ten cyrk nigdy nie osądzono – bo to rasizm.
  Inteligencję wywieźli do USA – Spinacz.
  Góra SS wylegiwała się w Argentynie, Chile – mówi się że powracali po zjednoczeniu.
  Belgia do dzisiaj płaci emerytury wojskowe hitlerowcom – pytanie kto jeszcze?
  Dla nich Mengele to mąż stanu, wizjoner. Szpryce eksperymentalne – obowiązkowe!

 7. Najgorsze w tym jest to, że u nas też tak będzie – wszak co w Berlinie, to i w stolicy kolonii w Warszawie. Może nie teraz, ale w następnej fali – czyli na Wielkanoc – na 90%.

 8. Czas wybudować mur na granicy z Niemcami!Ci chorzy na umyśle ludzie nie kryją się już,że szykują nam zagładę. Germanie i Anglosasi samych problemów przysparzają Polakom.

Comments are closed.