Omikronowa histeria. Kilkuset Polaków utknęło w Maroku

Koroanwirus Źródło: Pixabay
Koroanwirus Źródło: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Omikronowa histeria sprawiła, że kilkuset Polaków utknęło w Maroku. Kraj ten znienacka zamknął granice w związku z nowym wariantem koronawirusa.

Nawet 300 Polaków może mieć problem z powrotem do kraju z Maroka – informuje RMF FM.

Wstrzymano loty zarówno z, jak i do Maroka.

W Maroku przebywa ponad 200 Polaków, którzy wykupili wycieczki z biur podróży oraz co najmniej 70 rodaków, którzy podróżowali po kraju na własną rękę. W tej drugiej grupie może być więcej osób, ale tyle na razie zarejestrowało się w programie Odyseusz.

„Chcieliśmy wrócić wcześniej w związku z sytuacja pandemiczną, ale odwołali nam już dwa loty. Jedziemy do Marakeszu i tam spróbujemy” – napisał pan Marcel w SMS-ie wysłanym na Gorąca Linię RMF FM.

Maroko prawdopodobnie zezwoli na lądowanie samolotów, które nie mają na pokładzie żadnych pasażerów. Z tej furtki skorzystają polskie biura podróży, które mają już załatwiony samolot z Wysp Zielonego Przylądka. W Maroku mógłby wylądować w piątek.

W trudniejszej sytuacji są turyści, którzy podróżują na własną rękę. Polski konsul w Maroku zaproponował im miejsca na pokładzie francuskich linii lotniczych, które organizują powroty dla swoich obywateli. Dla pasażerów z innych krajów ustawili jednak zaporową cenę oscylującą w granicach 1000 euro.

Tajemnicze słowa prof. Guta: „Szybkość, z jaką ogłoszono dziwne właściwości tego wariantu, jest dla mnie co najmniej zdumiewająca”

Źródło: RMF FM

6 KOMENTARZE

  1. im tak!Nie mogą wydawać pieniędzy w Polsce albo w którymś innym eurokołchozowym krajów,tylko nabijają kiesę dzikim?

Comments are closed.