Rosja wyrzuca pracowników ambasady USA

Prezydent Rosji Władymir Putin fot. PAP/EPA YURI KOCHETKOV
Prezydent Rosji Władymir Putin fot. PAP/EPA YURI KOCHETKOV
Prenumerata Najwyższego Czasu!

MSZ Rosji oświadczyło, że pracownicy ambasady USA, którzy pracują w Moskwie dłużej niż trzy lata powinni wyjechać z Rosji do 31 stycznia 2022 roku. Według resortu jest to odpowiedź na kroki Waszyngtonu wobec dyplomatów rosyjskich.

Rzeczniczka MSZ Rosji Marcia Zacharowa powiedziała w środę, że jeśli USA nie pójdą na kompromis w kwestii dyplomatów rosyjskich, to do 1 lipca Rosję opuści jeszcze jedna grupa pracowników amerykańskiej placówki dyplomatycznej.

Wiceszef MSZ Rosji Siergiej Riabkow ostrzegł w poniedziałek, że Rosja odpowie na odebranie akredytacji małżonkom dyplomatów rosyjskich w USA. Według strony rosyjskiej Stany Zjednoczone anulują akredytacje żon dyplomatów i odmawiają wydania wiz dzieciom pracowników ambasady w Waszyngtonie. Z tego powodu – oświadczyła ambasada – 27 dyplomatów będzie musiało do 30 stycznia 2022 r. wyjechać ze Stanów Zjednoczonych.

(PAP)

9 KOMENTARZE

  1. A maliniak kulasa pali dzisiaj chanukowe świece z przekazem „To jest Polin, to miejsce dla wszystkich”, kużwa i czym ten szabes pachołek różni się od szambiarza zawiadującego warszawskim judenratem?

  2. Brawo Rosja. Tak należy postępować w odpowiedzi na bezczelne działania władców żydostanów. Swoją drogą, jak tak dalej pójdzie, to niedługo już nie zostanie nikt, kto będzie w stanie prowadzić działalności agenturalną z ambasady żydostanów w Moskwie.

    • Rosja to państwo poważne w przeciwieństwie do kraju zbrukanego przez grupę przestępczą aktualnie rządzącą nad Wisłą.

  3. Kiedy Polska wreszcie wywali na ryj parę sztuk od pochodów LGBT, od pouczania o praworządności, od wśliniania się w sądownictwo, od „polskich obozów koncentracyjnych”, skoro jest to jedyny język jaki aroganci rozumieją? KIEDY?… bo na razie to się człowiek jedynie za to nadwiślańskie zadupie wstydzi.

Comments are closed.