I po co im to? Szwecja także wkracza na drogę zamordyzmu i segregacji sanitarnej

Noszenie maseczek to
Maseczka. Foto: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Szwecja chce wprowadzić w przyszłym tygodniu kolejne restrykcje w związku z rosnącą liczbą przypadków Covid-19 – zapowiedziały w czwartek władze odpowiedzialne w tym kraju za opiekę zdrowotną.

„Stoimy w obliczu niepewnej zimy” – oceniła na konferencji prasowej minister ds. socjalnych Lena Hallengren.

Dyrektor Urzędu Zdrowia Publicznego Karin Tegmark Wisell podkreśliła, że proporcjonalnymi środkami w obecnej sytuacji będzie wprowadzenie zalecenia zdalnej pracy, unikania środków transportu publicznego oraz zasłaniania twarzy oraz nosa.

Według Tegmark Wisell w ostatnich dniach liczba zakażeń wzrosła w Szwecji z poziomu niskiego do średniego. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 2639 przypadków Covid-19. Obłożenie szpitali pozostaje jednak na niskim poziomie.

W Szwecji od środy obowiązuje obowiązek okazywania certyfikatu szczepienia przeciw Covid-19 w kinach, na koncertach oraz w kościołach, jeśli gromadzi się więcej niż 100 osób. Alternatywnie organizator zrzeszenia może nie wymagać zaświadczeń, ale wówczas musi spełnić szereg wymogów, m.in. zapewnić odstępy.

Wcześniej w związku z rozprzestrzenianiem się wersji Omikron koronawirusa, której pierwsze przypadki potwierdzono również w Szwecji, władze zdrowotne zaleciły poddanie się testom wszystkim osobom przyjeżdżającym z zagranicy.

Obecnie Szwecja, w porównaniu z Danią czy Norwegią, gdzie rejestruje się rekordowe dobowe liczby zakażeń na poziomie 4-5 tys., jest w dużo lepszej sytuacji epidemicznej.

40 KOMENTARZE

 1. Żyjemy w epoce emocji. Nie kierujemy sie już wiarą, nie kierujemy się już rozumem. Kierujemy się emocjami. Fulton J. Sheen

  Po to jest potrzebny tajemniczy omikron ….

   • Jeżeli sie umie pływać to sie wchodzi. „Nie testuje sie głębokiej wody obiema nogami”, tak brzmi to przysłowie :)

  • Nasi też odetchnęli z ulgą gdy zaczęła się zabawa z OMIKRONEM. W końcu pojawił się pretekst do przykręcenia śrubki. Wyraźnie czuć było w powietrzu, że brakowało im wiatru w żagle. Od razu ruszyła z kopyta kampania szczepień, szybciutko wyprodukowano kolejne nic nie mające wspólnego z prawem przepisy. Widać chęć życia u rządzących.

    • Odwrotnie, nowa odmiana ta albo odczyn poszczepienny a jeśli rzeczywisty mutant to taki który zdolny jest tylko do dania trwałej odporności tym którzy się nim zarażą.
     David odchodzi w siną dal jak wcześniej SARS

  • W US juz kika takich spraw bylo. Z tego co wiem z takim samym wynikiem. Chyba pierwsza o ktorej slyszalem:
   – pacjent doprowadzony do stanu krytycznego dostal iwermektyne
   – jak sie polepszylo zostal przeniesiony na inny oddzial i iwermektyna zostala odstawiona
   – znow sie pogorszo
   – dopiero po decyzji sadu znow zostala podana iwermektyna
   – znow sie polepszylo

   Zrodlo: chyba tu kilka podobnych sytuacji omawiali: https://www.youtube.com/c/TrialSiteNews

 2. Jak to „I po co im to?”. Toż Szwedzi, Norwegowie, Holendrzy, Austriacy… są urodzonymi nazistami skażonymi komuną, więc skąd to zdziwko?

 3. A jeszcze niedawno na tym portalu były piania i zachwyty jak to socjalistyczna Szwecja nie dręczy swoich obywateli jakimiś tam obostrzeniami. I co wolnosciowi lewacy, zatkało?

  • Bo wtedy nie dręczyła, teraz dręczy. Nie przypominam sobie, żeby ktoś w NCzas pisał, że nic w Szwecji się nie zmieni. W razie potrzeby mogę pomóc w zrozumieniu równie prostych spraw.

 4. Jestem Polakiem. Żyję w Polsce. Więc dlaczego ktoś tam z jakiegoś WHO ma organizować moje polskie życie? Dlaczego minister zdrowia ma mieć władzę jak król i rozporządzeniami ograniczać moje konstytucyjne prawa??? Obudźcie się ludziska! Czas cofnąć się o kilkaset lat i nazwać ich szamanami i czarownicami, mającymi konszachty z diabłem! A następnie spalić ich na stosie!

  • Popieram, nikt nie ma prawa decydować o tym co robię ze zdrowiem, nikt nie ma prawa ograniczać mi wolności. To takie proste, a wszyscy jak mantra się stosują do słów jakiegoś niedouczonego płaskoziemcy.

  • Akurat palenie „czarownic” to była specjalność niemiecka. Albo angielska ale tam częściej te panie topiono.

 5. Nadal jednak w Szwecji są głównie zalecenia, nawet te paszporty covidowe nie są potrzebne jeśli jest dystans, więc nadal nie ma co porównywać Szwecji do tego co np. jest w Austrii i innych krajach Europy Zachodniej

  • Szwecja nie weszła w eksperyment bo jest wzorowym państwem socjalistycznym, gdzie obywatel zrobi wszystko o co poprosi rząd, np wyszczepienie ekperymentalne w 2009…

 6. Wydaje się, że dużymi krokami zbliża się jedna lub kilka możliwości: albo jest blisko poważnego konfliktu zbrojnego w niedalekiej okolicy, albo dociskamy butem ostatni etap integracji europejskiej, albo za chwilę nie będzie systemu ekonomicznego Zachodu. A w każdej z tej możliwości trzeba mieć motłoch pod butem… W intencję walki z wirusem nie ma co wierzyć niestety…

 7. Też ich kupili albo szantaż hakami, okaże się jak będzie. Mroźna zima powinna sprzyjać hamowaniu wirusa, a na razie taka już u nich się zaczęła.

 8. Niby wszyscy wiedzą, ale cały czas zdziwienie. Tymczasem rzeczy sa proste. Połowie europejskiej populacji wstrzyknięto broń biologiczną w celu depopulacji. Zachrowania i zgony bedą postepowały lawinowo. Nie będzie lepiej, będzie gorzej, gorzej i jeszcze gorzej. Tu nie ma alternatywy.

 9. Macie swoją białą Europę o którą polskie pseudo rycerzyki chciały walczyć w swoich infantylnych snach. Oni byli tacy zawsze, cywilizacja łacińska i ta cała otoczka to mydlenie oczu, prawo rzymskie brzmi fajnie jak się poczyta napisy na sądzie najwyższym, ale w praktyce było inne, cały zachód żył i żyje dzięki zamordyzmowi i wyzyskowi, a Polacy na dealach z nimi byli zawsze stratni.

  • To nie tak, gdybym nazwał Pana Łukaszenkę Aleksandrem Wielkim to post skasują a gdy napiszę że satrapa i dyktator to nie skasują, taka sytuacja.

 10. Szwecja to niezły syf :) Gangów imigrantów się boją więc nie będą wymagać :)
  za to sami policjanci się za szprycują jak w Australii Chantal Uren

Comments are closed.