Szczepionka oraz flaga Hiszpanii - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)

Służby medyczne Hiszpanii zapowiedziały, że od 15 grudnia rozpoczną się szczepienia dzieci przeciwko Covid-19. Obejmą one osoby w wieku od 5 do 11 roku życia.

Jak ogłosiła minister zdrowia Hiszpanii Carolina Darias, szczepienie dla najmłodszych obywateli Hiszpanii będzie kontynuacją rozpoczętego w sierpniu 2021 r. procesu podawania preparatu na koronawirusa dla młodzieży szkolnej w wieku 12-17 lat.

Szefowa resortu zdrowia wyjaśniła, że rozpoczęcie szczepień dla dzieci dopiero w drugiej połowie grudnia wynika z konieczności sprowadzenia do Hiszpanii właściwej ilości preparatów przeciwko Covid-19.

Michalkiewicz. The Movie

Tymczasem jak podały w środę władze wspólnoty autonomicznej Madrytu, region stołecznej aglomeracji będzie jednym z pierwszych w Hiszpanii, gdzie ruszą szczepienia dla dzieci powyżej 5. roku życia. Rozpoczęcie tego procesu zaplanowano tam na 15 grudnia.

Premier rządu wspólnoty autonomicznej Madrytu Isabel Diaz Ayuso ogłosiła, że od połowy grudnia w aptekach na terenie tego regionu dla każdego mieszkańca będą dostępne bezpłatnie szybkie testy diagnostyczne na Covid-19.

Według szacunków ministerstwa zdrowia w Madrycie do środy w 47-milionowej Hiszpanii pełny proces szczepień przeciwko Covid-19 przeszło 89,3 proc. populacji w wieku powyżej 12 lat.

(PAP)