Idzie zima. Nad morzem nawet 15 cm śniegu [PROGNOZA]

Zima, śnieg.
Zima, śnieg. (Zdj. pixabay.com)
Prenumerata Najwyższego Czasu!

W piątek na północy kraju będzie pochmurno z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Z kolei na południu prognozowane są rozpogodzenia – powiedziała Anna Woźniak, synoptyk IMGW. Na Pomorzu możliwy przyrost pokrywy śnieżnej nawet o 15 cm.

Według prognozy przygotowanej przez Annę Woźniak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowego Instytutu Badawczego, w piątek pogoda będzie zróżnicowana między północą a południem kraju.

„W południowej części kraju będzie wiele rozpogodzeń, zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Z kolei na północy zachmurzenie duże, wystąpią przelotne opady śniegu a na Wybrzeżu opady deszczu ze śniegiem. Na Pomorzu możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej nawet o 10 do 15 cm” – powiedziała Anna Woźniak.

W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od minus jednego stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 4 stopni na Dolnym Śląsku i nad samym morzem. W przeważającej części kraju temperatura wyniesie ok. 1 stopnia Celsjusza.

IMGW informuje, że wiatr wieje z kierunków zachodnich, będzie przeważnie umiarkowany i porywisty, dość silny nad morzem w porywach do 70 km/h. W centrum kraju porywy wiatru sięgną do 55 km/h.

W nocy, w południowej części kraju ciągle spodziewanych jest dużo przejaśnień i rozpogodzeń. Z kolei na północy będzie duże zachmurzenie z opadami śniegu. Na Wybrzeżu dalej przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna, ze względu na liczne rozpogodzenia od minus 10 do minus 5 stopni na południu kraju. W rejonach podgórskich w Karpatach lokalnie temperatura może spaść do minus 15 stopni. W pozostałej części kraju temperatura wyniesie od minus 1 do minus 5 stopni Celsjusza. Nad morzem będzie około zera. Wiatr w całym kraju słaby i umiarkowany, tylko na północy porywisty a nad morzem w porywach do 60 km/h.

(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. przestańcie bredzić i zmyślać te prognozy bo już od Wietnamu poczynając, wiadomo że klimat, opady, upały itd kataklizmy robią kanalie jankesi za pomocą chemtrails systemami HAARP, ruscy SURA/tym zrobili w styczniu ub r -20 i więcej mrozu Polsce/, chińce WAN oraz hindusi. Pożary robią bronią termiczną zainstalowaną na satelitach, też wiemy! Zniszczyli jonosferę, skazili nam na tysiące lat Ziemię, a teraz nas mordują szczepami na zamówienie i za kasę Pejsów

Comments are closed.