Murzyni twierdzą, że to europejscy dyplomaci przywlekli Omikrona

Afrykańscy profesorowie medycyny oskarżają brytyjska służbę zdrowia o pozbawianie biednych krajów lekarzy. Zdjęcie ilustracyjne: npr.org
Afrykańscy profesorowie medycyny oskarżają brytyjska służbę zdrowia o pozbawianie biednych krajów lekarzy. Zdjęcie ilustracyjne: npr.org
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Prezydent Botswany Mokgweetsi Masisi powiedział, że czterej dyplomaci, którzy jako pierwsi w tym kraju uzyskali pozytywny wynik testu na obecność wariantu koronawirusa Omikron, przybyli tam niedawno z Europy. Wezwał przy tym do cofnięcia międzynarodowych zakazów, nałożonych na Botswanę.

Masisi przypomniał, że pojawienie się Omikrona zostało najpierw ogłoszone przez RPA 25 listopada, a dzień później to samo zrobiła Botswana. Podkreślił, że nowy wariant koronawirusa został najpierw odkryty u dyplomatów, którzy do Botswany przybyli z różnych części świata, w tym czterech z Europy.

„Dyplomaci przybyli z wielu krajów… i przejechali wiele krajów, aby dostać się do Botswany – powiedział prezydent tego kraju – Niektórzy byli w Europie, a inni gdzie indziej. Wprowadzanie zakazów podróży z mojego kraju jest niepotrzebne, a nawet nieodpowiedzialne”.

Rzecznik prezydenta Batlhalefi Leagajang dodał, że Masisi nie ujawnił krajów, w których przebywali zakażeni Omikronem dyplomaci, ani krajów ich pochodzenia, ponieważ „wirus nigdy nie powinien być geopolityczny”.

Według danych rządowych Botswany Omikron został wykryty u dyplomatów, którzy przyjechali do tego kraju 7 listopada. W sumie do tej pory w Botswanie wykryto 20 przypadków nowego wariantu koronawirusa.

(PAP)

8 KOMENTARZE

 1. Czemu nazwiska tych dypomatów nie są publikowane tak było by szybciej dojść kto z kim się zadaje z kim ma powiązania

 2. Murzyni mają pełną rację!
  Matecznikiem ”Omikrona” jest merkelowska Rzesza Niemiecka.
  Szwaby są 100 lat za Murzynami, dlatego postanowili Afrykę sabotować swoim syfem!

 3. Słusznie! To się wpisuje w leworządność naszych czasów! Skoro Putin ma udowodnić, że nie otruł Skripali i Nawalnego, to niech dyplomaci udowodnią, ze nie przywlekli wirusa! :-)))

 4. Nie jest to wykluczone. Podobno na tydzień przed wykryciem Omnikrona w Afryce, był on już znany w Holandii. Polecam wyszukać w sieci artykuł: „Omikron wykryty w Holandii wcześniej niż w RPA”.

 5. po omikronie będzie jakaś inna mutacja późną wiosną, potem latem na wakacje poluzują, potem jesień i zima kolejne mutacje i tak aż wszyscy zaszczepieni pozdychają od boosterów

 6. Ćóż, zemsta za „Adidasa”.😄
  Na „amerykanskij imperialisticzeskij du…nyj syfilis” zachorował i chyba zmarł, jakiś sierżant armii ameryk. po pobycie w Afryce Zachodniej (nie sprawdzam, ale opis na pewno w sieci jest)….

Comments are closed.