Niedzielski chce obowiązkowych szczepień. Kto na początek?

Adam Niedzielski. Foto: PAP
Adam Niedzielski. Foto: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Minister zdrowia Adam Niedzielski chciałby wprowadzić w Polsce obowiązek szczepień – na początek dla wybranych grup społecznych. Wskazał trzy.

Niedzielski w piątkowy poranek gościł w Polsat News, gdzie referował covidową sytuację.

Jedno z pytań brzmiało, czy Polska powinna wprowadzić obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19. Niedzielski przyznał, że jest zwolennikiem takiego rozwiązania. Dla niektórych.

Ja uważam jednak, że ludzie powinni mieć prawo wyboru co do szczepień, natomiast w przypadku pewnych grup, które są najbardziej z jednej strony narażone, a z drugiej też odpowiadają w sensie społecznym za pewne zwiększone ryzyko transmisji, to z punktu widzenia mojego te grupy rzeczywiście powinny podlegać obowiązkowi szczepień – powiedział.

Dopytywany, czy taki obowiązek miałby dotyczyć medyków i nauczycieli, Niedzielski potwierdził. – Nauczyciele też – powiedział.

Ocenił, że obowiązkowe szczepienia powinny dotyczyć także służb mundurowych „ze względu na pełnione obowiązki”.

Uściślając – na początek Niedzielski obowiązkowe szczepienia zaordynowałby medykom, nauczycielom i służbom mundurowym.

Zdaniem ministra nie ma natomiast konieczności objęcia obowiązkiem szczepień pracowników handlu.

Oczywiście na razie nie ma takiej konieczności. Niedzielski słynny jest z tego, że zmienia zdanie jak rękawiczki. Przypomnijmy, że jeszcze w sierpniu czy we wrześniu mówił, że nie ma w planach podawania trzeciej (przypominającej) dawki szczepionki przeciwko COVID-19 wszystkim, a dziś szczepienia trzecią (przypominającą) dawką idą pełną parą. Inny przykład – 25 listopada minister zdrowia przekonywał, że restrykcje są nieskuteczne w walce z COVID-19, po czym 29 listopada ogłosił nowe restrykcje mające zwalczyć COVID-19.

 

53 KOMENTARZE

 1. No pewnie. Ci, co będą przeciwni, odejdą z zawodu i wśród leczących, uczących i pilnujących porządku zostaną sami potulni i posłuszni. I policjant czy żołnierz nie będzie już miał wiele przeciwko pałowaniu „antyszczepa”, bo sam będzie zwolennikiem preparatów.

  Jeśli to przejdzie, to na ulice trzeba będzie wyjść natychmiast. Gdy służby porządkowe zostaną podporządkowane ideologii, może nie będzie jeszcze za późno, ale może być bardziej krwawo.

 2. zachęcam do protestowania z „wybranymi grupami”, wszystkie grupy których przymus będzie dotyczyć RAZEM a także „wolne zawody”. po dwóch latach nikt już chyba nie lubi ścierwokitli ale z doświadczenia wiemy że tam gdzie chcą na początek kłuć „wybranych” w przeciągu paru miesięcy sytuacja zamienia się w austrię, włochy lub niemcy. apeluję. wyjdźmy na ulicę wszyscy, tak żeby kaczor zafajdał sobie gacie mocniej niż zwykle.

 3. Biorąc pod uwagę nagły wzrost ilości problemów z serce po szczepieniach Niedzielski jest wprost zainteresowany WYBICIEM służby zdrowia, nauczycieli i służb mundurowych. W sumie niezły plan pozostanie spora grupa bezbronnych, schorowanych idiotów. Takimi to już łatwo zarządzać.

 4. Tylko solidarność wszystkich pozostalych z zagrożonymi grupami zawodowymi może spowodować, że ci ludzie się cofną. Jeżeli pojawi się zamiar zaszczepienia medyków, to wszyscy powinni stanąć po ich stronie, niezależnie od sympatii, czy też braku sympatii do nich. To samo dotyczy nauczycieli i mundurowych.

 5. większość wie że to nie lek tylko preparat, że nie leczy, wiedzą że są ogólnodostępne leki, wiedzą że można to zakończyć a jednak nie chcą, pytanie czy ma być upadek gospodarek czy coś innego?

 6. Akurat kapitaliści są zarówno zwolennikami przymusowych szczepień, jak również przyjęcia wspólnej waluty EURO. No cóż – kapitalista to przeklęty wróg narodowo-katolickiej, polskiej klasy robotniczej.

  • Idź leczyć nogi, na głowę za późno. Nie myl organizacji dzialajacych na rzecz i w imieniu zlewaczałych KORPO Z przedsiębiorcami i kapitalistami.

 7. Jeśli tylko parę firm co ma monopol wciąga inne państwa by te np. zrobiły z tego obowiązek to niestety ale to nie jest sposób na powrót do normalności tylko do zniewolenia. Pozwalając im na taki krok nawet gdyby to było 100% bezpieczne to w następnym kroku można już się od tego nie uwolnić.

 8. Nikt nie wyjdzie na żadne ulice. Nie ma już zwartych grup społecznych. Po ’89 zostaliśmy jako naroód rozebrani na czynniki pierwsze. Pętamy się jak stado owiec, zaganiani tam gdzie nas chcą przez owczarki sterowane gwizdkiem przez „owczarzy”. Kiedyś byliśmy stadem „wilków”. To se ne wrati barankowie. Jesteśmy bezwolną masą. Wszyscy na nas plują, a my mówimy, że deszcz pada. Wychowałem się na patriotycznej I dumnej literature. Spytajcie młodych oskarków, ktory przeczytał Trylogię.

 9. Pamiętam 1982 w Austrii, jako uchodźca z komuny, Spraliśmy po pysku jakiegoś kasztana za to, że coś pogardliwego powiedział o nas. Mimo, że groziła nam za to deportacja do PRL stanu wojennego. A po awanturze i ustaleniu ewidentnej winy Austryjaka odśpiewaliśmy głośno Czerwone Maki. Było to w jakimś gasthaus w miejscowości Dechantskirchen. A poszło o dziewczyny, o które ten kasztan był zazdrosny. Nasza reakcja to „wina” Trylogii. A dzisiaj? Idziemy na szczepienie/rzeź jak potulne barany.

 10. American Heart Association jedno z bardziej prestiżowych stowarzyszeń skupiających ekspertów i kardiologów ogłosiło : „We conclude that the mRNA vacs dramatically increase inflammation on the endothelium and T cell infiltration of cardiac muscle and may account for the observations of increased thrombosis, cardiomyopathy, and other vascular events following vaccination.”

 11. Mają mało czasu, wkrótce będą masowe zgony wyszczepionych.
  Niewyszczepieni znamieniem bestii zostaną ogłoszeni publicznym zagrożeniem i rozpocznie się łapanka. Szykujcie się.

 12. Lekarze, nauczyciele i służby mundurowe to wyborcy POPISu. Skoro na nich głosowali, to nie mają nic przeciwko zaszczepieniu zajzajerem? Grupy te powinny być szczepione raz na tydzień, tak, aby mieli nauczkę, na kogo głosować.

 13. KTO NASTĘPNY? KOBIETY CIĘŻARNE. PEWNA PROF. WIRUSOLOG NAMAWIA KOBIETY CIĘŻARNE ŻEBY SIĘ SZCZEPIŁY DLA DOBRA PŁODU. SAMA JEST W TYM WIEKU ŻE MOŻE URODZIĆ ALE KUPĘ.

Comments are closed.