Histeria w Niemczech. Polaków wysyłają na kwarantannę

Granica Niemiec. fot. wikimedia commons
Granica Niemiec. fot. wikimedia commons
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Ze względu na wysoką liczbę zachorowań na koronawirusa, rząd federalny od niedzieli klasyfikuje Polskę i Szwajcarię jako obszary wysokiego ryzyka – informuje agencja dpa.

Zostało to ogłoszone przez Instytut Roberta Kocha w piątek.

Każda osoba wjeżdżająca do Niemiec z obszaru wysokiego ryzyka, która nie jest w pełni zaszczepiona lub wyleczona, musi przejść dziesięciodniową kwarantannę, z której może zostać zwolniona po uzyskaniu negatywnego wyniku testu nie wcześniej niż pięć dni po wjeździe.

W Unii Europejskiej późnym latem w ogóle nie było obszarów wysokiego ryzyka związanego z koronawirusem. Jednak w ostatnich tygodniach wiele państw członkowskich zostało ponownie umieszczonych na liście ryzyka, w tym kraje sąsiadujące z Niemcami – Holandia, Belgia i Austria, z wyjątkiem pojedynczych gmin.

Kraje i regiony o szczególnie wysokim ryzyku zakażenia są klasyfikowane jako obszary wysokiego ryzyka. Jednak nie tylko liczba zakażeń ma decydujące znaczenie. Inne kryteria to szybkość rozprzestrzeniania się wirusa, obciążenie systemu opieki zdrowotnej, a nawet brak danych na temat sytuacji pandemicznej.

(PAP)

11 KOMENTARZE

  1. Bo tak jest szczepionki dla Niemców są takie dobre jak proszki do prania dla nich ,teraz wiecie czym Polaków szczepią pewnie taka wersją proszków do prania dla Polaków ,albo ciasteczka oni z na maśle a my na margarynie czy może jeszcze większym gównem ,więc uwaga ma Polaków

  2. Faktycznie są „inne kryteria” uznania, np. wiosną Turcja uznała Rosję za obszar „wysokiego ryzyka”, gdyż WHO nie zatwierdziło Sputnika-V. W odpowiedzi Rosja zabroniła połączeń lotniczych z Turcją uznając, że jako region turystyczny jest „niebezpieczna”. Już w 2 tyg. później tureckie władze uznały, że Sputnik-V jest świetny a Rosjanie nie niosą zagrożenia. „Po zbadaniu” już parę dni później Rosja jednak zgodziła się na połączenia z Turcją… :-)))

  3. „Niemcy Znowu Maszerują z Pochodniami i Wdrażają Chorą Ideologię” – (04-12-2021)

    Przemarsze z pochodniami nieodłącznie kojarzą się z epoką nazistowskich wieców z lat trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku. Okazuje się, że Niemcy nadal kultywują te tradycje, a Bundeswera zorganizowała pochód z pochodniami dla odchodzącej Angeli Merkel.

Comments are closed.