W oparach absurdu. Kobieta pozwała lekarza, bo twierdzi, że nie powinna się urodzić…

Foto: Evie Toombes/Instagram
Foto: Evie Toombes/Instagram
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Brytyjka Evie Toombes pozwała lekarza Phillipa Mitchella za to, że nie doradził jej matce przyjmowania suplementów z kwasem foliowym przed zajściem w ciążę. Opóźniłoby to zajście w ciążę a Toombes nigdy by się nie narodziła.

20-latka Evie Toombes urodziła się z rozszczepem kręgosłupa – zdiagnozowano u niej wadę cewy nerwowej kręgosłupa prowadzącej do trwałej niepełnosprawności. Twierdzi natomiast, że nie powinna się wcale urodzić.

W jej opinii doktor Philip Mitchell powinien doradzić jej matce, by przed zajściem w ciążę przyjmowała suplementy z kwasem foliowym. Gdyby tak się stało, to kobieta musiałaby zwlekać z ciążą, a Toombes nie przyszłaby na świat.

Sąd Najwyższy w Londynie po rozpatrzeniu sprawy przyznał 20-latce rację. Dziewczynie przyznano prawo do wysokiej rekompensaty finansowej. Oznacza to, że doktor Phillip Mitchell będzie musiał zapłacić Toombes za to, że 20 lat temu pozwolił jej się narodzić.

Wbrew pozorom, choć choroba 20-latki jest ciężka, to żyje ona aktywnie – uprawia sport, jeździ konno, a wszystko to relacjonuje w mediach społecznościowych.

Źródło: nzherald.co.nz

16 KOMENTARZE

 1. Żyjemy w epoce emocji. Nie kierujemy sie już wiarą, nie kierujemy się już rozumem. Kierujemy się emocjami. Fulton J. Sheen

  Wykonać publicznie późną aborcję ….

 2. Żyjemy w epoce emocji. Nie kierujemy sie już wiarą, nie kierujemy się już rozumem. Kierujemy się emocjami. Fulton J. Sheen

  Sprawdzić czy sędzia powinien się narodzić …. przeprowadzić i na nim późną aborcję ….

 3. Rozumiem że ta pani była w stanie udowodnić że przyjmowanie kwasu foliowego uchroniłoby ją od kalectwa? Bo nasze mamy i babki raczej nie brały suplementów, a rozszczep kręgosłupa nie był jakoś specjalnie powszechny.

  • No właśnie. Nie sposób, nawet jak się traktuje calą rzecz na serio, udowodnić, że suplementowanie PREkoncepcyjne zapobiegłoby wadzie cewy nerwowej!
   Komórki jajowe wytwarzane są bowiem w organiźmie kobiety jeszcze podczas jej pobytu w łonie jej matki, czyli jeszcze w trakcie życia płodowego. Skarżyć więc raczej by należało lekarza prowadzącego ciążę babki… Na miejscu lekarza odwoływałbym się od absurdalnego wyroku.

 4. To jest po prostu zmuszanie lekarzy do tego aby namawiali kobiety do skrobanek. Namawiali, czyli psychicznie zmuszali, bo tak to działa. Białych ludzi ma nie być, mają zostać starci z powierzchni ziemi.

 5. No właśnie. Nie sposób, nawet jak się traktuje calą rzecz na serio, udowodnić, że suplementowanie PREkoncepcyjne zapobiegłoby wadzie cewy nerwowej!
  Komórki jajowe wytwarzane są bowiem w organiźmie kobiety jeszcze podczas jej pobytu w łonie jej matki, czyli jeszcze w trakcie życia płodowego. Skarżyć więc raczej by należało lekarza prowadzącego ciążę babki… Na miejscu lekarza odwoływałbym się od absurdalnego wyroku.

 6. Spokojnie. Przybysze z pod znaku półksiężyca już dawno są liczniejsi, za 20 lat będą bardzo ostro wprowadzać swoje prawo.

Comments are closed.