Dolnośląski Protest Wolnych Polaków przeciw segregacji sanitarnej [VIDEO]

Marsz przeciw segregacji sanitarnej we Wrocławiu Źródło: Twitter/@CzeKuku
Marsz przeciw segregacji sanitarnej we Wrocławiu Źródło: Twitter/@CzeKuku
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Wrocław. Przez stolicę Dolnego Śląska przeszedł 4 grudnia Dolnośląski Protest Wolnych Polaków. Maszerujący nie zgadzają się m.in. na wprowadzenie w Polsce segregacji sanitarnej.

Na marsz, który przeszedł 4 grudnia ulicami Wrocławia zapraszał m.in. Leszek Szostak. Mówił, że „nie możemy cofnąć się nawet na centymentr”.

– Popatrzcie na Austrię, popatrzcie na Australię – wymieniał państwa, w których wprowadzono radykalną segregację sanitarną ludzi.

Na zaproszenie odpowiedział prawdziwy tłum osób. Nie był to jeszcze marsz tak duży jak te, które były organizowane w Belgii czy Niderlandach, ale zjawiło się naprawdę sporo osób z całej Polski.

Na dolnośląskim marszu pojawiły się także rekwizyty. Zobaczyć można było np. trumnę z napisem „ostatnia prosta”. To nawiązanie do pierwszego hasła szczepień.Rekwizyty bardzo często można zobaczyć na protestach antycovidowych. Na protestach we Francji niejednokrotnie pojawiała się szubienica.

Uczestnicy marszu we Wrocławiu sprzeciwiają się wprowadzaniu segregacji sanitarnej – PiS od jakiegoś czasu przebąkuje o wprowadzeniu segregacji i inwigilacji pracowników w miejscu pracy.

Protestujący chcieli być także ostrzeżeniem dla pisowskich władz w Warszawie, że nie pozwolą, by w Polsce wprowadzono takie dyskryminujące nieszczepionych przepisy jak na Zachodzie.

Źródło: NCzas

15 KOMENTARZE

  1. Czemu piszecie o protestach dopiero po fakcie? Powinniście tutaj zawsze pisać gdzie i kiedy ma być kolejny antyfaszystowski protest! Taka relacja po fakcie to trochę mało. Mnóstwo ludzi by z chęcią poszło protestować przeciwko faszyzmowi,

  2. Bylem i widzialem. Swietni ludzie ,swietny klimat. Prosba do ,,nczas” naglasniajcie takie marsze bo frekwencja jest b wazna a wy macie zasiegi.. Pozdrawiam wolnych Polaków….

  3. czekam na obowiazek.Moim zdaniem jedyny sposob zeby sprawdzic ilu jest jeszcze normalnych ludzi.Mam nadzieje,ze wystarczajaco duzo zeby zmiesc to cale czerwone go..o.

    Solidarnosc miala 5milionow,czy teraz tyle wystarczy?przekonamy sie niebawem.badzcie gotowi….

Comments are closed.