Ponad 40 tys. ludzi w Wiedniu na proteście antycovidowym. Policja użyła gazu [VIDEO]

Protest antycovidowy we Wiedniu Źródło: PAP/Abaca
Protest antycovidowy we Wiedniu Źródło: PAP/Abaca
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Ponad 40 tys. przeciwników obowiązującego w Austrii od 22 listopada ogólnokrajowego lockdownu oraz zapowiadanego obowiązku szczepień przemaszerowało w sobotę ulicami Wiednia – poinformowała policja.

Demonstranci manifestowali swój sprzeciw wobec rządowej strategii walki z pandemią Covid-19, niosąc transparenty z hasłami przeprowadzenia w kraju nowych wyborów.

– Jestem tu, żeby wyrazić swój sprzeciw wobec przymusowych szczepień. Chcę poszanowania praw człowieka, których łamanie w Austrii musi zostać powstrzymane – powiedział jeden z protestujących.

Według policji w demonstracji uczestniczyło około 1,5 tys. osób.

Do zabezpieczenia protestów w stolicy Austrii wysłano około 1200 funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, którzy mieli przypominać uczestnikom marszu o obowiązku noszenia maseczek i wystawiać mandaty tym, którzy obowiązek ignorowali.

Policja użyła gazu pieprzowego wobec protestujących.

W związku ze wzrostem zachorowań na Covid-19 austriackie władze 22 listopada przywróciły w kraju lockdown oraz poinformowały o przewidzianym na luty nakazie szczepień.

Parlament Austrii podjął w tym tygodniu decyzję o przedłużeniu lockdownu, który potrwa łącznie 20 dni. Rząd przyznał, że jest to ostateczny okres obowiązywania blokady.

Źródło: PAP, NCzas

16 KOMENTARZE

  1. II Wojna Światowa trwała w najlepsze jak ruszyły przygotowania do Procesów Norymberskich. Nie będę miał żadnych skrupułów przy obserwowaniu Procesów w HADZE 😈😈😈😈
    Kreatury, którzy rozsiewają po świecie tą obłąkańczą paranoję nie kierują się w życiu zapisami Katalogu lecz zawierzyli swoją duszę diabłu za srebrniki.

  2. Pokrzyczą, pomachają „pokojowo” chorągiewkami i pójdą do domu. Władza zna ten mechanizm od dawna, tylko na coś takiego pozwala i ma takie „protesty” głęboko.

  3. Uwaga, każdy powinien się z tym zapoznać – szczegółowy plan, 6 faz covid, NWO czyli powrotu do niewolnictwa
    Szukaj (unikaj ggle lepiej duckduckgo.com): „The Pathway to a New World Order in 6 Phases by Mike Yeadon (Former Pfizer Executive)”

  4. kiedys byl oboz koncentracyjny w auschwitz,a teraz jest w austri.ciekawe czy psychopaci juz piece tam buduja?!

  5. To prawdziwa plandemia. W zeszłym roku jeszcze wierzyłem, że ta pandemia to na serio. Teraz nie wiem kto w to wierzy.

Comments are closed.