Niemcy chcą ograniczenia kontaktów dla osób niezaszprycowanych. Tylko zwolennicy AfD myślą inaczej

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Według sondażu zdecydowana większość Niemców, bo aż 74 procent popiera przyjęte w ubiegłym tygodniu ogólnokrajowe ograniczenia kontaktów dla osób niezaszczepionych – informuje gazeta „Augsburger Allgemeine”.

W reprezentatywnym sondażu przeprowadzonym przez instytut badania opinii publicznej Civey dla „Augsburger Allgemeine” 74 procent respondentów uznało ograniczenia w kontaktach dla niezaszczepionych za słuszne.

Według sondażu 23 procent odrzuca je, a trzy procent jest niezdecydowanych. Szczególnie wysokie poparcie dla ograniczeń odnotowano wśród zwolenników chadeckiej Unii CDU/CSU (87 procent), socjaldemokratycznej partii SPD (89 procent) i Zielonych (90 procent).

Tylko wśród zwolenników prawicowej AfD zwolennicy są wyraźnie w mniejszości (19 procent).

Różnice pojawiły się również w zależności od wieku respondentów: przede wszystkim osoby powyżej 65 roku życia (88 procent) uważają za słuszne, że niezaszczepieni muszą ograniczać liczbę spotkań. Najniższy poziom zgodności wystąpił wśród osób w wieku 30-39 lat (59 proc.). W sumie w badaniu wzięło udział 5020 osób.

Rząd federalny i rządy krajów związkowych zdecydowały w ubiegłym tygodniu m.in. o wprowadzeniu w całym kraju jednolitych ograniczeń w kontaktach dla osób, które nie zostały zaszczepione przeciwko koronawirusowi ani nie są ozdrowieńcami po Covid-19.

(PAP)

8 KOMENTARZE

 1. No i bardzo dobrze;) Dziś już wiadomo, że szczepy roznoszą szkodliwe białko Spike, więc nieszczepy mające bliższy kontakt ze szczepami, wykazują niezwykłe objawy: dziewczynki dostają przedwcześnie okresu, kobiety po menopauzie zaczynają krwawić … Segregacja może też mieć i dobre strony;) (żartowałem)

 2. No i tak się urabia ‚opinię publiczną z uzyciem dziennikarzyn i lekarzyn’.
  Ludziom można wcisnąć wszystko; wystarczy chcieć.

  • Dokladnie tak jak piszesz.,a dodam że to taki sam sondaż jakie są u nas czyli wiarygodność zerowa bo w Niemczech ludzie demonstrują i są naprawdę tłumy a propaganda widać cały czas jest duża i gebels byłby z nich dumny.

 3. Żyjemy w epoce emocji. Nie kierujemy sie już wiarą, nie kierujemy się już rozumem. Kierujemy się emocjami. Fulton J. Sheen

  Mają wprawę w słuchaniu przywódców …

 4. Ja za to mam dokladne dane poparte analizami iz 95,5% wszystkich badan opinii publicznej jest slalszowane.
  Tak tez uwaza 73,1% moich respondentow:D

 5. Czyli nic się nie zmienili od czasów Hitlera też popierali segregację żydów, obozy dla nieprawomyślnych były też na terenie Niemiec. Jeszcze trochę i zaczną książki medyczne palić, bo niezgodne z rządową propagandą finansowaną przez BigPharmę.

Comments are closed.