Ropa coraz droższa! Kto winny? Oczywiście Omikron

Wydobycie ropy naftowej/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay
Wydobycie ropy naftowej/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Ropa na giełdzie w Nowym Jorku mocno zyskuje podczas poniedziałkowego handlu w reakcji na decyzje Arabii Saudyjskiej, która podwyższyła ceny swojego surowca eksportowanego do odbiorców w i USA, dając tym samym sygnał o swoim zaufaniu do perspektyw popytu na paliwa, pomimo rozprzestrzeniania się nowego wariantu koronawirusa, Omikrona – informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na styczeń kosztuje na NYMEX w Nowym Jorku 67,92 USD, wyżej o 2,51 proc.

Brent na ICE w Londynie w dostawach na luty jest wyceniana po 71,54 USD za baryłkę, wyżej o 2,38 proc.

Królestwo podwyższyło ceny wszystkich gatunków ropy z Arabii Saudyjskiej na styczeń, dostarczanej dla odbiorców w Azji i USA zaledwie kilka dni po tym, jak po odbytym spotkaniu 23 krajów z Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową i jej sojuszników (OPEC+) podano, że producenci z tej grupy utrzymają w styczniu plan zwiększenia wydobycia ropy o 400 tys. baryłek dziennie.

Ceny arabskiej ropy dla USA wzrosną o 40-60 centów na baryłce. Z kolei surowiec z Arabii Saudyjskiej dla Europy ma być tańszy.

Królestwo jest największym na świecie eksporterem ropy naftowej.

Ponad 60 proc. eksportu arabskiej ropy trafia do Azji, a największymi odbiorcami w tym regionie są Chiny, Japonia, Korea Południowa i Indie.

Tymczasem w RPA, gdzie niedawno wykryto nowy szczep koronawirusa – Omikron – wstępne dane z dużego kompleksu szpitalnego Steve Biko i Tshwane w Pretorii wskazują, że nie ma wzrostu hospitalizacji z powodu Covid-19 – jest mniej pacjentów, którzy potrzebują interwencji medycznej.

Średnia długość pobytu pacjenta na oddziale covidowym – z powodu Omikrona – wynosiła 2,8 dnia wobec 8,5 dnia w ciągu ostatnich 18 miesięcy pandemii.

Fareed Abdullah, dyrektor South African Medical Research Council, wskazuje, że na razie to tylko dwa pierwsze tygodnie fali „omikronowej” w Tswane, a „profil kliniczny przyjętych pacjentów może się zmienić w ciągu następnych dwóch tygodni”.

(PAP Biznes)

10 KOMENTARZE

 1. Uwaga, każdy powinien się z tym zapoznać – szczegółowy plan, 6 faz covid, NWO czyli powrotu do niewolnictwa
  Szukaj (unikaj ggle lepiej duckduckgo.com): „The Pathway to a New World Order in 6 Phases by Mike Yeadon (Former Pfizer Executive)”

 2. Wg byłego dyrektora Pfizer: Faza 5z6:(listopad 2021-marzec 2022)
  – Wykorzystanie niedoboru towarów i żywności, wzrost cen ropy.
  – Spowodować paraliż realnej gospodarki i zamknięcie fabryk i sklepów.
  – Eksplozja bezrobocia.
  – Zaaplikować 3.dawkę szczepionek (dopalacze).
  – Mordowanie żyjących osób w starszym wieku.
  – Obowiązkowe szczepienia dla wszystkich.
  – Wzmocnić mit o wariantach, skuteczności szczepionki i odporności stada.
  cdn.

  • -Zdemonizować antyszczepionkowców i obarczyć ich odpowiedzialnością za zmarłych.
   – Aresztować przywódców opozycji.
   – Narzucić każdemu cyfrową tożsamość (kod QR)
   – Wprowadzić stan wojenny, aby pokonać opozycję.
   – Uwięzienie lub usunięcie przeciwników.
   Jak widać, realizacja przebiega gładko..

   • Gdyby Wernyhora to przeczytal, pewnie by sie poskrobal po glowie i zapytal: „A skad Ty o tym wiedziales, ze tak sie wlasnie stanie?”

 3. Jak to mówią eksperci, to nie są fakty to jest tylko opinia tam pracujących lekarzy, więc prosimy się o zaszczepienie jeszcze jedną dawką przypominającą czwartą razem a dla nadgorliwych piątą i znaczek w czółko albo na rękę. Dziękuję i pozdrawiam

 4. Według portali finansowych ropa jest najdroższa od siedmiu lat. Siedem lat temu ropa była droższa, a paliwo tańsze. Ktoś to umie wytłumaczyć?

Comments are closed.