Starcie wagi ciężkiej. Rymanowski pozwie Lisa. Szokująca okładka i twierdzenia naczelnego „Newsweeka” [FOTO]

Bogdan Rymanowski i Tomasz Lis.
Bogdan Rymanowski i Tomasz Lis. (Fot. FB/YT/kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Tomasz Lis zarzucił m.in. Bogdanowi Rymanowskiemu, że swoimi programami, w których poruszał tematykę COVID-19, „naraził na śmierć tysiące ludzi”. Dziennikarz Polsatu zapowiedział kroki prawne wobec naczelnego „Newsweeka”.

Rymanowski to jeden z niewielu dziennikarzy tzw. „głównego nurtu”, który w mainsteramowej telewizji do dyskusji o COVID-19, o szczepionkach, o obostrzeniach, o zmieniającej się w imię walki z wirusem rzeczywistości, ma odwagę zapraszać także osoby, które nie utożsamiają się z główną covidową narracją. To w programach Rymanowskiego okazję do wypowiedzenia się i zaprezentowania szerszej publiczności mieli m.in. dr Paweł Basiukiewicz czy prof. Piotr Kuna. To Rymanowski głośno zadaje niewygodne pytania albo cytuje wyniki badań, o których inni boją się głośno mówić, bo burzą one covidowy obraz.

Odważna postawa Rymanowskiego sprawiła, że trafił w oczach niektórych do grupy tzw. „antyszczepionkowców”. Tygodnik „Newsweek” pod batutą red. Lisa jedną z twarzy Polsatu uznał m.in. za propagatora fake newsów.

„Kwestionują pandemię, zniechęcają do szczepień, mieszają prawdę z fake newsami. Dlaczego miliony Polaków wierzą antyszczepionkowcom?” – czytamy na okładce „Newsweeka”.

Gazeta prowadzona przez red. Lisa na okładce umieściła dziennikarzy Jana Pospieszalskiego i Bogdana Rymanowskiego, piosenkarkę Edytę Górniak oraz prawnika Piotra Schramma.

Sam Lis na Twitterze zarzucił powyższej czwórce, że swoimi działaniami przyczynili się tysięcy zgonów.

„Najnowszy Newsweek- dlaczego podważają skuteczność szczepionek na Covid albo propagują dezinformacje o ich szkodliwości narażając na śmierć tysiące ludzi?” – zachęcał do kupna gazety Lis.

Gdy gros osób delikatnie zasugerowało red. Lisowi, aby puknął się w głowę i dopytywało, skąd te „tysiące” ludzi. Lis odpowiedział tak:

„Liczbę ofiar łatwo policzyć. 30 mln 18+ x 46% niezaszczepionych x 2,25% współczynnik śmiertelności = 310 tys. 85 tys już za nami. Czeka nas jeszcze min. (nie liczę osób pon 18 l) 225 tys zgonów. To cena za głupotę wyborców i bezczynność rządzących. Dobrze że dobrowolna i świadoma” – stwierdził Lis.

Na pytania, skąd taka metodologia, Lis wreszcie odpowiedział, że… przekleił z Facebooka post nijakiego Kuby Bierzyńskiego. Tak zero-jedynkowo, jak powyżej red. Lis, nie myślą nawet dzieci w przedszkolu przy układaniu klocków.

Rymanowski odpowiada Lisowi. Będzie pozew

Na kalumnie zdecydowanie zareagował red. Bogdan Rymanowski. Zapowiedział wejście na drogę prawną przeciwko red. Lisowi.

„Szanowni Państwo, oświadczam, że wpis Tomasza Lisa (…) jest pomówieniem i narusza moje dobra osobiste. Słowa o „narażaniu na śmierć tysięcy ludzi” są obrazą i mogą spowodować utratę zaufania niezbędnego w pracy dziennikarskiej, dlatego zamierzam podjąć w tej sprawie odpowiednie kroki prawne” – oświadczył w niedzielę wieczorem red. Rymanowski.

I dalej napisał:

Pandemia, z jaką świat zmaga się od wiosny ubiegłego roku, wciąż jest nie w pełni wyjaśnionym zjawiskiem medycznym, społecznym i politycznym. Mimo upływu wielu miesięcy nie wiemy o niej wszystkiego. Jest mnóstwo pytań i wątpliwości.

Moją rolą, jako dziennikarza, jest zadawanie tych pytań w imieniu widzów i przedstawianie jak najszerszej panoramy opinii, dlatego zapraszam i będę zapraszał do swego programu lekarzy i ekspertów reprezentujących różne punkty widzenia. Bliskie mi jest stanowisko profesora Tadeusza Kotarbińskiego, który powiedział, że „nauka polega na podważaniu wszystkiego co można podważyć, bo tylko dzięki temu można wykryć to, czego podważyć się nie da.

Cieszy mnie, że tak wielu moich widzów podobnie rozumie istotę i misję zawodu dziennikarza.

Kroki prawne przeciwko red. Lisowi i „Newsweekowi” zapowiedział także mecenas Schramm.

 

30 KOMENTARZE

 1. Już nawet Wikipedia podaje śmiertelność covidka 0,5%: „Śmiertelność globalnie (IFR) – 0,5–1%[1]”. Epidemiolog Ioannidis ze Stanforda – 0,15%. A płaskoszczepcy dalej swoje. Dobrze że trafili na prawnika Schramma. On ich przeczołga. Specjalne pozdrowienia dla p.Rymanowskiego. Nie dał się skur**ć, mimo że siedzi w świątyni bogini Kali.

 2. Redaktor Tomasz jest nie do ruszenia. Ze względu na stare pochodzenie i nowe zasługi. Jakiś czas temu był on namaszczany na prezydenta tego kraju przez siły światła i postępu. Niestety, kryzys wieku średniego przekreślił karierę polityczną, nikt nie lubi skandalów obyczajowych.

 3. Jeden fragment: „2,25% współczynnik śmiertelności” i już wiadomo, że Lis nie ma pojęcia o czym mówi. Kompromitacja 120%!! W Polsce wg nawet tej uwielbianej przez Lisa rady medycznej, zakażenie zaliczyło 15 mln ludzi, aczkolwiek moim zdaniem to są ostrożne szacunki. Znam wiele osób, które przeszły C19 z typowymi objawami, a nie są ujęte w oficjalnej liczbie ozdrowieńców, którą trzeba pomnożyć razy 5. Wtedy śmiertleność mamy na poziomie ~0,5% w porywach.

  • Warto również dodać, że wg ministra i vice-ministra zdrowia część osób była do uratowania ale chorzy za późno zgłaszali się do szpitali. Krótko mówiąc gdyby nie tele-porada i strach (wywołany głównie przez media) przed szpitalem to ludzi na C19 zmarłoby mniej czyli ten współczynnik śmiertelności byłby jeszcze niższym, obstawiam ~0,3%. I pytanie za 10 pkt: które to media straszą ludzi od rana do wieczora? Bo Rymanowski ludzi nie straszy.

  • Ale to przecież Lis, zdaje się, powiedział, że „ludzie nie są tak głupi, jak myślimy; są jeszcze głupsi”? Więc czemu nie ma „przeklejać” czegokolwiek, co tylko — jak mu się zdaje — można wykorzystać na poparcie jego tez? Przecież jego zdaniem „ludzie to i tak kupią”.

 4. No cóż Lisie… W środę, 1.12.2021 zmarła na kowid mój bardzo dobry znajomy. Po 10 dniach męczarni w szpitalu. Był zaszczepiony 2 razy fajzerem i przypominaczem. Prowadził bardzo ostrożny tryb życia: nawet w domu rodzina nosiła maseczki, zakupy robił tylko raz na kilka dni i to w godzinach, kiedy w markecie jest najmniej klientów, po powrocie do domu przebirał się w świeżą odzież a używaną GOTOWAŁ. Więc nie pisz Lisie, że szczepionki keczupem chronią przed CZYMKOLWIEK!

  • W krótkim czasie po podaniu tych preparatów,wyeksploatowany ukł.odpornościowy ulega zniszczeniu i nie broni już przed niczym,stąd podawanie nastepnych dawek to jak poganianie zamęczonego na śmierć konia.Dziwne,mój znajomy też zmarł po 3 dawce-niewydolność nerek i ukł.krążenia,a obecnie ci co zachorowali w moim otoczeniu-wszyscy zaszczepieni.

 5. Lis sie wyłga, bo zdaje się że jest po udarze, a udar to de facto w skutkach choroba neurologiczna więc …niepełnosprawność umysłowa.

 6. śmiertelność 2,25% to dla ludzi nieleczonych. Pielęgniarki (narażone!!) -0,25%, lekarze -0,8%, ratownicy 0,4%. Ludzie którzy mają dostęp do leczenia mają jak w Norwegii (0,65%-tam leczą widocznie). OBOWIĄZEK LECZENIA WPROWADZIĆ!

 7. Zdumiewające jest zaufanie Tomasz Lisa do jedynie słusznej covidowej narracji(teleporady + szczepienie jako kompleksowe rozwiązanie problemu) lansowanej przez rząd, do którego ów Tomasz Lis nie ma podobno za grosz zaufania. Tu się dzieją cuda jednak.

 8. „30 mln 18+ x 46% niezaszczepionych x 2,25% współczynnik śmiertelności = 310 tys. 85 tys już za nami. ” – BEŁKOT BEZ SENSU, pijane dziecko we mgle.

 9. I słusznie do sądu z tymi komuszymi popłuczynami, niewiele to zmieni, bo zamordyści to patologiczny stan świadomości wielu dziennikarzy i polityków. Zauważyliście, że MM planuje w rocznicę masakry na Wybrzeżu ogłoszenie nowego etapu walki z narodem.

Comments are closed.