Setki osób na bruk. Szpitale zwalniają niezaszczepionych medyków

Niby to nie obowiązek, ale spróbuj się nie zaszczepić... Foto: Pexels.com
Szczepionka Foto: Pexels.com
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Sieć szpitali w amerykańskim stanie Massachusetts UMass Memorial Health zwolniła ponad 200 osób, które odmówiły zaszczepienia się przeciw koronawirusowi.

UMass Memorial ogłosił latem obowiązek zaszczepienia lub okazania uzasadnionego zwolnienia z tego obowiązku w terminie wyznaczonym na 1 listopada.

„Mieliśmy szczerą nadzieję, że wszyscy dostaną szczepionkę i pozostaną w UMass Memorial, ale jako organizacja opieki zdrowotnej musimy chronić naszych pacjentów i osoby świadczące usługi” – głosi oficjalne oświadczenie sieci szpitali cytowane przez NBC.

UMass Memorial ma główną siedzibę w Worcester. Zatrudnia około 15 tys. pracowników i prowadzi kilka szpitali w centralnym Massachusetts.

Telewizja NBC zwraca uwagę, że niemal wszystkie szpitale w Massachusetts ogłosiły obowiązek szczepień dla pracowników w konkretnych terminach. Opierający się zarządzeniu są zwalniani lub kierowani na bezpłatne urlopy.

Sieć szpitali Southcoast Health zwolniła już 216 pracowników, 102 osoby wysłano na bezpłatny urlop. Niektóre z nich powróciły do pracy po okazaniu dowodu pobrania pierwszej dawki szczepionki.

„Będą regularnie testowani aż do momentu, gdy zostaną w pełni zaszczepieni” – wyjaśniła rzeczniczka Southcoast Health, Katie Cox dodając, że kolejnych 151 pracowników, których zwolniono z wymogu szczepień ze względów religijnych lub medycznych, również będzie poddawanych systematycznym testom.

Southcoast Health, z ok. 7500 pracownikami, prowadzi Charlton Memorial Hospital w Fall River, St. Luke’s Hospital w New Bedford, Tobey Hospital w Wareham oraz inne placówki.

AP podała, że Sąd Najwyższy USA oddalił apelację pracowników największego systemu szpitalnego w Massachusetts, Mass General Brigham, który zatrudnia łącznie 80 tys. osób. Sprzeciwiali się szczepieniom z powodów religijnych.

Adwokaci odmawiających przyjęcia szczepionki pracowników przyznali, że sześciu zostało zwolnionych, jeden zrezygnował, a inny zaszczepił się, aby utrzymać zatrudnienie.

27 KOMENTARZE

  • Nie będą. To działa na korzyść sanitarystów, bo stwierdzą przy następnej fali, że nie ma lekarzy do leczenia COVID i spirala będzie się nakręcała.

  • Nie po to ich zwolnili. Dzięki temu ruchowi kiedy ludzie zaczną umierać, nie bedzie miał ich kto leczyć, a władze złożą to na niezaszczepionych. Dziel i rządź!

  • Musisz przyjąć do wiadomości, że mamy do czynienia ze zbrodniarzami. To jest toczka w toczkę sytuacja z czasów hitleryzmu – wyżsi to wybitni zbrodniarze, niżsi wykonują rozkazy i stają się zbrodniarzami.
   To są psychopaci, ich trzeba wystrzelać.
   Biała ludzkość uwierzyła w pokój, że już nigdy wojny nie będzie, że „wszyscy będą braćmi i siostrami”. W ten sposób została rozbrojona.
   A tu jakby rzeczywiście – nikt nie strzela. A nawet wszystko robią „dla naszego dobra”. Mamy więc pokój?

  • Ale… nigdy nic nie wiadomo. Myślę, że tak łatwo, to im nie pójdzie. Niekoniecznie ludzkość się obudzi, mogą wystąpić takie wydarzenia, że ich plan szlag trafi. Co nie znaczy, że… to, co nadejdzie, będzie nam przyjazne.

 1. Jak to możliwe, że w „trosce o zdrowie obywateli” wywala się na zbity pysk ludzi przygotowanych do ratowania ludzkiego życia? Zamyka się domy starców „dla ich dobra”? Kiedy świat się przebudzi?

  • Bo gra idzie o najwyższą stawkę. Dla mnie to już truizm, ale powtórzę – mamy III wojnę światową. Nowymi środkami, nową strategią – każda nowożytna wojna była inna niż poprzednia, na tym polega zaskoczenie przeciwnika. Garstka „ludzi” wypowiedziała… nie, nie wypowiedziała – napadła na ludzkość. Stawką jest panowanie nad światem.

 2. Otępienie, jeden z poszczepiennych NOP, nie pozwala dyrekcji tych szpitali pojąć, że zaszczepieni chorują, zarażają i umierają na covid tak samo jak niezaszczepieni. Zakrzepicę, udary, zawały i kupę innych „dodatków” szczepki dostają gratis. Sędziowie tamtejsi przyklepali bandytyzm covidowych maniaków. Przypomnijcie sobie co mówił Reagan na pytanie czy był kiedyś w kraju komunistycznym. Powiedział, że nie ale potem się zreflektował i dodał, że jednak był w Massachusetts…

  • Brawo Rym, dzięki za przypomnienie, tak faktycznie było. Z Mass wywodzą się tacy komuniści jak osławiony upierdliwy sklerotyk, Speaker of the House, Tip O’Neal, lub Mike Dukakis, niedoszły prezio SZA.

  • To są normalne zachowania wierchuszki w getcie warszawskim, która, by przedłużyć swoje życie, zadowalała zbrodniarzy wydawaniem innych. Nie wspominając już o koszmarnym wydarzeniu w łódzkim.
   Albo kapo w baraku – musiał się wykazać za dodatkową porcje żywności.
   Dyrekcja szpitala zarabia dobrze i ma nadzieję utrzymać swoje stanowiska, ale musi robić co zleca góra.
   Są to szalenie niskie pobudki niegodne człowieka…

 3. Szpitale są tak przeciążone z powodu pandemii, że mogą sobie pozwolić na zwalnianie pracowników. Bardzo ciekawe.

  • bo tu chodzi o cięcia w budżetówce. Kończą się czasy „bezpłatnej” służby zdrowia, gdzie leczy się każdego menela. Dzięki szczepionce społeczeństwa będą zdrowsze, nie będą wymagały leczenia – za pomocą eugenicznych sztuczek oczywiście. Po prostu słabsi i ci z predyspozycjami np do nowotworu umrą wcześniej, i szybciej niezauważeni nie powodując obciążenia finansowego dla systemu a ni traumy dla reszty owiec :)

 4. „Mieliśmy szczerą nadzieję, że wszyscy dostaną szczepionkę i pozostaną w UMass Memorial, ale jako organizacja opieki zdrowotnej musimy chronić naszych pacjentów i osoby świadczące usługi” :D:D cóż chcieliśmy dobrze, ale się nie słuchali więc musieliśmy ich rozstrzelać także dla ich własnego dobra.

 5. Rok temu bili im – niezaszczepionym – brawka, a informacje o dzielnych medykach nie schodziły z ekranów. Dziś medycy do kosza.
  To się nazywa mądrość etapu.

 6. Wszystko zgodnie z planem, w Nowym Ładzie nie będą potrzebne szpitale, szkoły, sędziowie i biurokracja, nawet policja będzie ograniczona do minimum, wszystko będzie odbywać się zdalnie przy pomocy analizatorów stanu zdrowia wstrzyknietych do organizmu.

  To nie jest science fiction, kilkanaście lat temu uczelnia Stanford dostawała miliard dolarów rocznie na projekt multi dyscyplinarny diagnostyki organizmów ludzi na poziomie atomowym, stąd to przyzwyczajanie ludzi do szczepień.

 7. Uwaga, każdy powinien się z tym zapoznać – szczegółowy plan, 6 faz covid, NWO czyli powrotu do niewolnictwa
  Szukaj (unikaj ggle lepiej duckduckgo.com): „The Pathway to a New World Order in 6 Phases by Mike Yeadon (Former Pfizer Executive)”

 8. I my mamy się od nich demokracji hehehehe!! Ameryka jest komunistyczna to w Rosji jest mniejszy zamordyzm dziś. To równia pochyła dla USA.

  • W Rosji jest mniejszy zamordyzm, bo społeczeństwo radzieckie jest do niego przyzwyczajone, a młodsze pokolenia są tak samo rozwydrzone i rozleniwione jak na Zachodzie.

 9. W Polsce medycy nie będą się zwalniać, bo na kowidzie niektórzy dorobili się majątków, a poza tym jeden drugiemu wystawi fałszywkę o szczepieniu. Gorzej będą miały inne grupy zawodowe.

  • Nie jestem taki pewien. Lekarze w polskich szpitalach raczej są wyszczepieni w 99%. Mam kilku znajomych i słuchać mi się nie chce jak oni patrzą na tę hucpę. Nie sądzę więc, by wystawiali koledze lewe zaświadczenie, skoro sami są przekonani, że to jest niezbędne dla zdrowia.
   Chyba tylko lekarze „niezależni”, z własną praktyką, zachowali jakieś trzeźwe spojrzenie.

 10. Dajcie tagi „USA” a nie „ koronawirus” , bo szkoda mojego czasu i transferu danych w roamingu na wchodzenie we wiadomości z USA.

 11. kiedys regana zapytano czy był w jakimś kraju komunistycznym skoro tak narzeka na komunę.
  odparł ze był w [komunie] Massachusetts
  nic sie nie zmieniło

Comments are closed.