Orkiestra na titanicu gra w najlepsze. Kolejne 500 plus zatwierdzone

500 Plus + fot. nczas
500 + fot. nczas
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Rząd PiS kontynuuje socjalistyczną i rozdawniczą politykę. Od 1 stycznia 2022 r. na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie w wieku od ukończenia 12. do 36. miesiąca życia będzie przysługiwać dodatkowe świadczenie – kolejne 500 plus.

Ustawę o rodzinnym kapitale opiekuńczym podpisał już prezydent Andrzej Duda.

Oznacza to, że od nowego roku dodatkowe pieniądze będą przysługiwać rodzinom z dziećmi w maksymalnej wysokości 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko w wieku od 12. do 36. miesiąca życia.

Świadczenie będzie wypłacane w miesięcznych częściach – po 500 zł przez 2 lata lub 1000 zł miesięcznie przez rok. Wsparcie będzie niezależne od dochodów rodziny, a środki nie będą opodatkowane.

Prawo do świadczenia będą mieć także ci rodzice, którzy już teraz mają dwoje lub więcej małych dzieci. Wówczas świadczenie będzie przysługiwało proporcjonalnie za okres od dnia wejścia w życie ustawy do czasu ukończenia przez drugie dziecko lub kolejne 36. miesiąca życia.

Wprowadzając 500+ PiS zapewniał, że zwiększy to poziom dzietności w Polsce. Nic takiego nie nastąpiło. Wniosek jaki wyciągnął PiS? Dorzucić jeszcze więcej pieniędzy.

14 KOMENTARZE

    • coraz cześciej słychać o poronieniach znanych celebrytek
      co zapewne przekłada się na ogół społeczeństwa

  1. Dziś odbieram kolejną partie złotych monet …..czerwoni tak trzymać tzn niszczyć śmieciową walutę PLN….bravo bravo bravissimo

  2. Ma to sens. Pierwsze 500+ spowodowało w sumie 200 tysięcy dodatkowych narodzin. A pewnych dóbr nie da się, gdy nadejdzie kryzys, nabyć za żadne pieniądze. Kryzys demograficzny tuż tuż, zaraz liczba narodzin spadnie do 250 tysięcy, a potem będzie tylko gorzej.

Comments are closed.