Segregacja pracowników w Kielcach. Duża firma wymaga okazywania certyfikatów

Szczepionki, covid-19, kod qr Źródło: Pexels, collage
Szczepionki, covid-19, kod qr Źródło: Pexels, collage
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Od stycznia pracownicy Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych przed wejściem do pracy będą mieli obowiązek okazania certyfikatu covidowego potwierdzającego zaszczepienie się lub wykonanie testu. O sprawie informują lokalne media i „Gazeta Wyborcza”.

W firmie zatrudnionych jest ok. 250 osób. Obowiązek okazywania certyfikatów covidowych będzie dotyczyć pracowników wchodzących do budynku biura przy ul. Sandomierskiej w Kielcach oraz do lokalnych biur na terenie kopalni Jaźwica, Laskowa i Winna. Tak samo ma być w bazie transportowej na Białogonie.

Segregacja sanitarna nie będzie dotyczyła pracowników pracujących w przestrzeniach otwartych w kopalniach oraz klientów w specjalnie wyznaczonych obszarach.

„Gazeta Wyborcza” podaje, że to pierwszy przypadek firmy w Świętokrzyskiem, która wprowadziła segregację sanitarną pracowników.

Firma próbuje na różne sposoby przekonać pracowników do szczepień. Wcześniej na terenie Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych przeprowadzono loterię dla zaszprycowanych pracowników.

Źródło: Fakty Kielce 24, „Gazeta Wyborcza”

16 KOMENTARZE

 1. ale to w Polsce nie ma sądów? taka firma powinna pójść z torbami za nielegalne działania. Gdzie są te organizacje prawnicze co tak się z pomocą oferują.

  • Żyjemy w epoce emocji. Nie kierujemy sie już wiarą, nie kierujemy się już rozumem. Kierujemy się emocjami. Fulton J. Sheen

   Sądy sądami ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie ….

  • Nie firma tylko ten gnój który wydał takie zarządzenie. To jest dokładnie tak jak w filharmonii narodowej. Braun przyjechał tego ćwoka dyrektorka jak czołg psie GÓWNO.

   • Dlaczego tylko Grzegorz Braun? Jeżeli się nie mylę ktoś kandydował z listy Konfederacji ze świętokrzyskiego?

 2. Skoro szpryca nie chroni przed zakażeniem i transmisją wirusa, a ci co ją przyjęli, jako zakamuflowanie rozsiewaczae, stanowią niebezpieczeństwo dla tych, co jej nie przyjęli, to należy testować przede wszystkim tych pierwszych.

 3. Żyjemy w epoce emocji. Nie kierujemy sie już wiarą, nie kierujemy się już rozumem. Kierujemy się emocjami. Fulton J. Sheen

  Zjednoczcie się i razem odejdźcie, wszyscy!!!!

  • nie odejdą po pewnie z 80% załogi to zadłużeńce z kredytem hipotecznym ze zmienną stopą procentową na 30 lat ….buahahahhhah

  • Żyjemy w epoce emocji. Nie kierujemy sie już wiarą, nie kierujemy się już rozumem. Kierujemy się emocjami. Fulton J. Sheen

   niemożliwe …. to w większości niewolnicy… wmówiono im że są wolni

   • Żyjemy w epoce emocji. Nie kierujemy sie już wiarą, nie kierujemy się już rozumem. Kierujemy się emocjami. Fulton J. Sheen

    Prawda wychodzi gdy próbują coś zrobić nie po myśli swojego pana … dostają wtedy jakiś gadzecik i znowu przestaja myśleć ….

 4. Czy w tej firmie nie ma nikogo z jajami, kto tych sprawców pociągnąłby ,,za konsekwencje”. Puki przestępcy będą bezkarni będą dalej popełniać przestępstwa. Bezkarność rozzuchwala.

  • Nie ma, to są Kielce, o mało co „ściana wschodnia” (bliskowschodnia?) ludzie od zawsze byli zastraszani. Czasami trzeba pomocy z zewnątrz. Ale pewnie też nie ma chętnych. Kto tym ludziom pomoże? Może jest ktoś, może p. Braun by zechciał. Bo tylko on jak narazie jest widoczny i walczy jeszcze.

   • Reszta, ci którzy mają wiedzę i możliwości siedzą cicho, po co się wychylać? Ale i po nich przyjdą też, nawet nie spodziewają sie jak szybko. A to tylko dlatego, że liczą, że przeczekają i będzie po staremu. Nie, nie będzie.

  • Zaraz, zaraz, a kto z Konfederacji startował ze Świętokrzyskiego? Skoro Panowie Braun i Sośnierz wiedzą co robić to on również powinien wiedzieć…

 5. Ja bym proponowała zbiorowy pozew przeciw pracodawcy za łamanie prawa lub zwolnienie lekarskie a co. Rzesza ludzi taki robi.

Comments are closed.