Szwajcarska kapsuła do samobójstw Źródło: prt sc Vimeo
Szwajcarska kapsuła do samobójstw Źródło: prt sc Vimeo
W Szwajcarii eutanazja lub wspomagane samobójstwo są legalne od 1942 roku. Teraz Szwajcarzy chcący przedwcześnie opuścić ziemski padół dostali nowe narzędzie, które pozwoli im efektownie się zabić.

W Szwajcarii można legalnie popełnić wspomagane samobójstwo nawet wtedy, jeśli powód jest tak błahy jak słaba sytuacja materialna.

Teraz chcący się zabić Szwajcarzy dostaną do rąk nowe narzędzie. Kapsuła dla samobójców opracowana przez doktora Philipa Nitschke właśnie uzyskała wszystkie potrzebne certyfikaty, by obywatele Konfederacji mogli z niej legalnie korzystać.

Kapsuła działa w ten sposób, że zmęczony życiem Szwajcar może do niej wejść, zamknąć się, a wtedy system gwałtownie wpompuje do wewnątrz gaz – azot. Zawartość tlenu w kapsule się obniży i zamknięty wewnątrz delikwent umrze.

Michalkiewicz. The Movie

Producenci reklamują się tym, że podczas umierania nie ma się wrażenia duszenia i paniki.

Dodatkowo kapsuła jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Steruje się nią od wewnątrz za pomocą głosu lub ruchów (także ruchów gałek ocznych).

Kapsuła jest wykonywana poprzez druk 3D. Obecnie nie jest znana cena samej kapsuły. Wiadomo jednak, że kupujący musi sam zaopatrzyć się w azot, bo nie jest on dołączany do produktu.

Źródło: spidersweb.pl