Wojny gangów squaterskich w Warszawie. Antifiarze rzucają „mołotowy, petardy i cegły”

Gangi squatersów walczą między sobą w Warszawie Źródło: media społecznościowe
Gangi squatersów walczą między sobą w Warszawie Źródło: media społecznościowe
Prenumerata Najwyższego Czasu!
W Warszawie mają miejsce starcia gangów squaterskich. Dwie grupy walczą o nielegalnie zajmowane lokale. Do jednej należy kolektyw „Stop Bzdurom” pod przewodnictwem wandala o pseudonimie Margot.

Warszawskie władze i policja były tak pobłażliwe wobec lewicowych ekstremistów, którzy zajmują nielegalnie lokale w mieście, że antifiarzy namnożyło się tyle, iż obecnie zwaśnione grupy prowadzą regularne bitwy o poszczególne squaty.

W ostatnim czasie miała miejsce walka o squat „Syrena”, który znajduje się w kamienicy przy ul. Wilczej 30 w Warszawie, w którym pomieszkiwali m.in. ludzie związani z kolektywem „Stop Bzdurom”.

Squat miała przejąć inna podobna grupa. Konflikt pomiędzy antifiarzami zaczął się od tego, że pierwsza grupa, do której należy m.in. Margot, przyjęła do nielegalnie zajmowanego przez siebie budynku Białorusina imieniem Dima.

Po jakimś czasie okazało się, że Dima nadużywa alkoholu i przez barierę językową nie jest w stanie nauczyć się nowych zaimków, którymi określają się różni członkowie grupy – nazywał więc wszystkich zgodnie z płcią biologiczną.

Squatersi wyrzucili więc Dimę ze swojej bazy. Wtedy jednak druga grupa stwierdziła, że Dima stał się ofiarą dyskryminacji i postanowiła odbić squat oraz pomścić Dimę.

W ostatecznym rozrachunku squat Syrena znalazł się w rękach nowej „ekipy”. Kolektyw PyRa (kolejna lewicowa grupa squatersów) informuje w swoich mediach społecznościowych, że Syrena jest w rękach „maczystów z Przychodni” oraz, że „są osoby ranne”.

Grupa informuje, że w starciach latały „mołotowy, petardy i cegły”. Nie ma informacji o jakiejkolwiek interwencji policji.

Źródło: NCzas

19 KOMENTARZE

 1. A po co policja ma przeszkadzać w nowoczesnym i praworządnym dialogu? Co innego gdyby trzeba było pałować i gazować tych obrzydliwych faszystów z dziećmi np. na Marszu Niepodległości. A tu, nie ma takiego zagrożenia. W dodatku podczas interwencji można by pomylić zaimki osobowe i byłaby afera.

 2. Leją się między sobą, najlepiej jakby obie grupy wybiły się nawzajem to wtedy nie trzeba by było sobie brudzić rąk.

  • Gorsza sprawa, że lewo w Jarocinach, a to dzisiejsze lewo to jak części „Gwiezdnych Wojen”. Im starsze tym lepsze, a na te nowe to ani chcieć zrozumieć, ani naszczać na to niewarto.

 3. Najwyższy czas żeby zalegalizować ustawki.Dlaczego trolle internetowe tudzież omf mendia
  mogą bezkarnie podjudzać całe grupy znudzonych ,protestantuf’ werbalnych skoro można skanalizować ich ADHD np raz na kwartał w postaci półgodzinnego naparzania dajmy na to w TVNie.Dlatego u nich gdyż jakoś trzeba zadowolić omc (bez?)płatną opozycję.Naturalnie reklamy (30 min) po każdej rundzie.Łańcuchy i łomy są zabronione przez pierwsze III tury.

 4. Śmiechu warte jakiś hary Potter o pseudonimie Margot, pluje w twarz wszystkim i się z tego smieje, dlaczego nic z nim nie robią, a za podrobienie paszportu covid grozi 10lat i areszt z miejsca

 5. Skoro ci z Przychodni to maczysci to Stop Bzdurom z Syreny okazał się kolektywem o zabarwieniu nacjonalistycznym. Prawicowe odchylenie to się nazywało.

 6. Polecam – Aplikatory Pneumatyczne Do Zdalnego Usypiania Zwierząt.

  DARZBÓR!
  (okrzyk, zawołanie, którym myśliwi witają się lub życzą sobie powodzenia na polowaniu)

  • Regulacje prawne

   W rozumieniu znowelizowanej ustawy o broni i amunicji, na zakup broni pneumatycznej nie jest wymagany żaden dokument. Aplikatory są bronią pneumatyczną i podlegają jedynie obowiązkowi rejestracji w ciągu 5 dni od daty nabycia.

   • Aplikatory pneumatyczne do podawania leków zwierzętom z odległości nawet do 70 m.

    Przykładowe Ceny:

    Naboje CO2 – 1,90 zł

    Jednorazowa strzykawka do aplikatorów do usypiania zwierząt – 0,5 ml – Typ P – 26,00 zł

    Jednorazowa strzykawka do aplikatorów do usypiania zwierząt – 10 ml – Typ U – 42,50 zł

    Google – APLIKATORY PNEUMATYCZNE DO ZDALNEGO USYPIANIA ZWIERZĄT

  • „Dmuchawy Do Usypiania Zwierząt”

   Dmuchawki Do Zdalnej Iniekcji Na Krótkim Dystansie.
   Zostały zaakceptowane w medycynie weterynaryjnej jako najbardziej efektywny i ekonomiczny sposób podawania zwierzętom środków uspakajających i usypiających.
   Specjalna blokada powoduje, że wypełniona lekiem strzykawka nie ma kontaktu z ustnikiem. Ustnik chroni przed przypadkowym cofnięciem się strzykawki w trakcie brania wdechu przez użytkownika.

Comments are closed.