Nagła śmierć dwójki wrocławskich studentów. Internet wrze [FOTO]

Świeca/fot. ilustracyjne
Świeca/fot. ilustracyjne
REKLAMA
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu poinformowała o nagłej śmierci dwojga 21-letnich studentów. Przyczyn nie podano. Rodzina jednego ze zmarłych sugeruje, że zgon nastąpił w wyniku powikłań po szczepieniu przeciwko COVID-19, jednak nie ma żadnych dowodów wskazujących na to, że do śmierci Dawida przyczyniła się szczepionka.

Jak poinformował na swojej stronie internetowej AWF, 4 grudnia „odeszli od nas nagle” 21-letnia Joanna Krudys, studentka II roku Terapii Zajęciowej i 21-letni Dawid Akuła, student II roku Fizjoterapii.

O śmierci Dawida rodzina poinformowała także w mediach społecznościowych.

REKLAMA

„Z ogromnym bólem i żalem informujemy, że dnia 04.12.2021 (sobota) na turnieju piłki nożnej, w trakcie meczu, zmarł NAGLE nasz najukochańszy syn, brat i wujek Dawid. Wszyscy, którzy chcieliby uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu Dawida, ceremonia pogrzebowa odbędzie się 11.12.2021 (sobota) na cmentarzu Grabiszyńskim o godz. 8.00 rano” – napisano na profilu zmarłego 21-letniego Dawida.

Zrozpaczona mama 21-latka sugeruje, że do nagłej śmierci mogło dojść w wyniku powikłań po szczepieniu przeciwko COVID-19. Siostra dodaje z kolei, że bratu na uczelni dano następujący wybór: albo się zaszczepi, albo nie będzie mógł uczestniczyć w zajęciach.

Poniżej screeny wpisów rodziny w mediach społecznościowych.

Oficjalnie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci 21-letniego Dawida Akuły.

Należy podkreślić, że – poza sugestiami będącej w żałobie rodziny – nie ma dowodów wskazujących, że do zgonu studenta przyczyniła się szczepionka.

Skoro istnieje jednak chociażby cień podejrzeń, sprawę powinny rzetelnie i przejrzyście wyjaśnić odpowiednie organy. Liczymy, że opinia publiczna pozna wyniki badań, bo temat wywołał bardzo żywiołową dyskusję w internecie. Redakcja nczas.com będzie śledzić sprawę.

Według ostatnich danych podawanych przez wiceministra zdrowia Waldemara Kraskę, w Polsce wykonano dotychczas 43 mln szczepień przeciwko COVID-19. Odnotowano 16 tys. niepożądanych odczynów, z czego potwierdzonych i zweryfikowanych – 13 276.

421 niepożądanych odczynów zakończyło się hospitalizacją. Stwierdzono także 33 zgony, które nastąpiły w ciągu 14 dni od podania szczepionki. Według zapewnień Kraski, „nie ma żadnego potwierdzonego zgonu, który miałby mieć związek z wykonanym szczepieniem”.

Oficjalne komunikaty AWF we Wrocławiu:

  1. Nie żyje Dawid Akuła, student II r. Fizjoterapii AWF Wrocław
  2. Odeszła Joanna Krudys, studentka II r. Terapii Zajęciowej AWF Wrocław
AWF we Wrocławiu poinformował o nagłej śmierci dwóch studentów.
AWF we Wrocławiu poinformował o nagłej śmierci dwóch studentów. (Fot. screen)
REKLAMA