Posłowie Konfederacji: Grzegorz Braun (C), Janusz Korwin-Mikke (L) i Robert Winnicki (P) biorą udział w konferencji prasowej, 24 bm. w Sejmie w Warszawie. Temat: ustawa nt. segregacji sanitarnej w Posce. (aldg) PAP/Marcin Obara
Posłowie Konfederacji: Grzegorz Braun (C), Janusz Korwin-Mikke (L) i Robert Winnicki (P) biorą udział w konferencji prasowej, 24 bm. w Sejmie w Warszawie. (aldg) PAP/Marcin Obara
REKLAMA
Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun i Robert Winnicki z Konfederacji, domagają się, by ABW sprawdziła związki Rady Medycznej z koncernami farmaceutycznymi.

– Wraz z Szanownymi Kolegami-prezesami Januszem Korwin-Mikkem i Robertem Winnickim wnioskujemy o sprawdzenie przez ABW MSWiA związków Rady Medycznej z koncernami farmaceutycznymi – poinformował na Twitterze poseł Grzegorz Braun.

REKLAMA

Liderzy Konfederacji piszą we wniosku do ABW, że jest „niezmiernie ważne, aby wszyscy członkowie Rady byli krystalicznie czyści i aby wobec żadnego z nich nie pojawiły się najmniejsze nawet wątpliwości, czy aby nie mają żadnych powiązań z firmami farmaceutycznymi, które mogą mieć swój interes w podejmowaniu przez radę odpowiednich działań, które wpływają później na decyzje Rady Ministrów”.

– Należy mieć na względzie także słowa ministra Adam Niedzielskiego, który słusznie zauważył, że gdy analizuje propozycje rady to stara się „wyważyć, ile jest w tym wartości dodanej dla zdrowia publicznego, a ile jest w tym interesu firm farmaceutycznych, które chcą sprzedać więcej” – informują liderzy Konfederacji.

Czym jest Rada Medyczna przy premierze

„Rada Medyczna to organ pomocniczy premiera Mateusza Morawieckiego. W jej skład wchodzi przewodniczący – główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. dr hab. n. med. Andrzej Horban oraz ponad piętnastu ekspertów medycznych” – informuje gov.pl.

„Do zadań Rady Medycznej należy przede wszystkim analiza i ocena bieżącej sytuacji w kraju, opracowywanie propozycji działań oraz opiniowanie aktów prawnych – takich jak rozporządzenia, które wprowadzają nowe zasady i ograniczenia w kraju” – czytamy.

Polakom RM może się kojarzyć jednak prawie wyłącznie z zaostrzaniem reżimu sanitarnego. Co chwilę słyszymy o antywolnościowych postulatach rady – takich jak segregacja sanitarna czy przymus szczepień.

Źródło: NCzas

REKLAMA