
REKLAMA
Wg „Jerusalem Post”, Drugi Komitet Zgromadzenia Ogólnego ONZ zatwierdził projekt rezolucji wzywającej Izrael do zaprzestania eksploatacji palestyńskich zasobów naturalnych w Strefie Gazy, na Zachodnim Brzegu i we Wschodniej Jerozolimie.
Jest to część pakietu złożonego z 16 uchwał, które jeszcze w tym roku zostaną zatwierdzone przez ZO ONZ. Łącznie poparło go 157 krajów i wszystkie państwa UE.
Sprzeciwiły się Kanada, USA, Izrael, Wyspy Marshalla, Mikronezja, Nauru i Palau, a 14 państw, w tym Australia, wstrzymało się od głosu.
REKLAMA
Stany Zjednoczone pozostają rozczarowane faktem, że przyjęto rezolucję, która jest niesłusznie krytyczna wobec Izraela, demonstrując wyraźną i uporczywą stronniczość instytucjonalną, skierowaną przeciwko jednemu państwu członkowskiemu.
Tekst ukazał się w segmencie Postęp w Świecie w numerze 49-50 „Najwyższego Czasu!”, który można nabyć TUTAJ.
REKLAMA

![Braun w PE upomina się o chrześcijan w Izraelu. „Normalizacja przemocy. Nawet biskupi są fizycznie napadani” [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2025/09/grzegorz-braun-oko-100x70.jpg)






![Bąkiewicz skuty przez niemiecką policję. „Pobili nas strasznie” [VIDEO] Bąkiewicz skuty w Berlinie.](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/robert-bakiewicz-niemcy-pis-nczas-100x70.jpg)