Ci to mają problemy… Dyskutują czy dopuścić transseksualistów do konkursów Miss Kraju

Nowa Miss France Fot. Twitter
REKLAMA
Miss France została właśnie Diane Leyre, po raz pierwszy od lat przedstawicielka regionu paryskiego. Ma być gorącą zwolenniczką klubu PSG. Jednak to nie sam wybór kandydatki rozpala dyskusje wokół tego konkursu piękności, chociaż jest mocno krytykowany za preferowanie regionu stołecznego.

Dyskusja wokół tematu Miss Francji toczy się nad dopuszczeniem do udziału „kandydatów transpłciowych”. Dystyngowana dama Geneviève de Fontenay, która była twórczynią tego konkursu we Francji i jest byłą przewodnicząca komisji Miss Francji, wydała teraz oświadczenie, w którym piętnuje ostatnie wypowiedzi minister ds. równości Elisabeth Moreno o możliwym udziale w takim konkursie transpłciowców.

Miss France ma prezentować naturalne piękno – głosi Geneviève de Fontenay. Tymczasem minister odpowiedzialna za równość kobiet i mężczyzn Élisabeth Moreno, zaproszona do TV w sobotę 11 grudnia, powiedziała, że „rozważa otwarcie konkursu Miss Francji dla kandydatów transpłciowych”.

REKLAMA

Geneviève de Fontenay najwyraźniej poczuła się mocno dotknięta próbom wynaturzeń stworzonego przez nią konkursu, któremu przewodniczyła od 1956 do 2007 roku. W komunikacie prasowym opublikowanym w sieciach społecznościowych napisała nawet, że jest „zszokowana” i uważa, że byłaby to „obraza” dla lat jej pracy.

„Musimy przestać niszczyć wizerunek Miss Francji” – dodaje i przywołuje art. 1 regulaminu konkursu: „Dopuszcza się udział w wyborach (…) kobiety, Francuzki z urodzenia lub naturalizowanej, o wzroście minimum 1,70 m bez obcasów, samotnej, nie rozwiedzionej, ani wdowy, nie będącej w związku cywilnym ani w konkubinacie, bezdzietnej”.

89-letnia dziś dama i arbiter piękności podkreśla, że ten punkt wyraźnei stwierdza, że chodzi o kobiety! „To są wybory, które symbolizują elegancję w zdrowej i narodowej atmosferze. Musimy przestać niszczyć wizerunek Miss Francji!!” – dodała.

Komunikat rzecz jasna, „postępowcy” skrytykowali natychmiast jako „transfobiczny”. Nam podobał się komentarz jednego z internautów, który napisał: „Najlepiej zorganizować dwa konkursy. Jeden dla Miss France i drugi dla… Miss Trans”.

Źródło: Valeurs

REKLAMA