Sejm zajmie się dziś projektem segregacji sanitarnej Hoca. „Próba legalizacji apartheidu kowidowego”. Sprawdź, kto podpisał [LISTA HAŃBY]

Grzegorz Braun oraz Tomasz Latos (P) i Czesław Hoc (2P)/Fot. PAP/Mateusz Marek
Grzegorz Braun oraz Tomasz Latos (P) i Czesław Hoc (2P)/Fot. PAP/Mateusz Marek
REKLAMA
Dziś o godz. 15 sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się projektem segregacji sanitarnej Polaków. Został on bowiem w ekspresowym tempie skierowany do tzw. pierwszego czytania. Sprawdź, kto podpisał się pod haniebnym drukiem sejmowym nr 1846.

Początkowo posiedzenie Komisji Zdrowia miało się odbyć o godz. 9.00. Jak informuje poseł KO Katarzyna Lubnauer, parlamentarzyści jednak przed godz. 8.00 zostali powiadomieni o zmianie godziny na 15.00.

Komisja na dzisiejszym posiedzeniu ma zająć się tzw. ustawą Hoca, czyli projektem dotyczącym m.in. sprawdzania paszportów covidowych pracowników i konsumentów.

REKLAMA

„Próba legalizacji apartheidu kowidowego – druk 1846 dziś opublikowany przez ⁦@KancelariaSejmu⁩, ekspresowo skierowany do «pierwszego czytania» na Komisji Zdrowia – jutro 9.00 rano. ⁦@KONFEDERACJA_⁩ wzywa do stanowczego sprzeciwu!” – alarmował wczoraj poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Projekt uzasadniał będzie poseł PiS Czesław Hoc.

Projekt zakłada m.in. możliwość sprawdzania przez pracodawców paszportów covidowych pracowników oraz testy na koronawirusa finansowane z kieszeni podatników. Jeśli pracownik odmówi okazania pracodawcy negatywnego wyniku testu na koronawirusa, certyfikatu zaszprycowania lub zaświadczenia o statusie ozdrowieńca – co ma robić na każde żądanie pracodawcy – pracownik będzie traktowany jak osoba, która nie posiada negatywnego wyniku testu na koronawirusa, nie jest zaszprycowana i nie ma statusu ozdrowieńca. Może to skutkować przesunięciem na inne stanowisko, zmianą systemu lub rozkładu czasu pracy lub wykonywaniem pracy poza miejscem zatrudnienia lub powierzeniem pracownikowi innej pracy za wynagrodzenie nie niższe niż dotychczasowe.

W projekcie znalazł się też zapis dotyczący paszportów covidowych konsumentów. Przedsiębiorca, który będzie je sprawdzał i wykonywał pracę tylko dla ich posiadaczy, nie będzie podlegał „czasowemu ograniczeniu w prowadzeniu działalności gospodarczej”, a więc lockdownowi.

W projekcie jest też mowa o dodaniu zdjęć do paszportów covidowych oraz możliwości nałożenia obowiązku szczepień przez kierownika podmiotu wykonującego działalność leczniczą na pracowników, którzy nie mają ku temu przeciwwskazań zdrowotnych.

Cały projekt można znaleźć TUTAJ.

„Projekt ustawy, który nakłada na firmy i pracodawców przeprowadzanie totalnej segregacji sanitarnej wśród ludzi.

Ta haniebna i ohydna ustawka, to wstęp do tego co się dzieje w Australii, Austrii, Francji, Niemczech…” – ocenił Sławomir Sala.

Pod projektem ustawy podpisało się 31 posłów. Poniżej przedstawiamy „Poczet Zamordystów Polskich”.

REKLAMA