Adam Małysz gorzko o covidowych procedurach. „To nie fair. Na początku zapewniano nas…”

Adam Małysz.
Adam Małysz. (Zdj. PAP/Grzegorz Momot)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Adam Małysz wypowiedział się o covidowych procedurach obowiązujących w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Polski mistrz po raz kolejny wyznał, że zapewnienia w kwestii szczepień rozminęły się z rzeczywistością.

Niemcy poinformowali niedawno, że wszyscy uczestnicy nadchodzącego Turnieju Czterech Skoczni muszą przetestować się w Niemczech. Testy na koronawirusa wykonane w innym kraju nie będą respektowane.

W programie na Kanale Sportowym Małysz zdradził, że próbował zakulisowo wywalczyć cofnięcie tego uciążliwego przepisu.

Raczej nic nie ugramy. Rozmawiałem z dyrektorem Pucharu Świata i powiedział mi, że muszą się dostosować do wewnętrznych niemieckich przepisów. Prawdopodobnie nikt tego nie „przewalczy”. Będzie trzeba pojechać (wcześniej – red.) i zrobić testy na miejscu. Testy i tak byłyby robione, tylko że u nas w kraju – mówił Małysz.

To jest nie fair. Na samym początku zapewniano nas, że jeśli będziemy wszyscy zaszczepieni, nie będzie trzeba robić żadnych testów. Dzisiaj wiemy, że przed każdym Pucharem Świata trzeba zrobić test, żeby w ogóle odebrać akredytację. Tutaj dochodzi jeszcze sprawa Niemców, którzy wprowadzili sobie wymogi i nie akceptują innego testu, niż tego zrobionego u nich – przedstawiał aktualne procedury covidowe legendarny polski skoczek.

W Klingenthal stałem z Niemcami i śmiałem się, że chcą nam robić swoje testy, które są niedokładne. Pamiętamy w zeszłym roku, gdy Klimek Murańka miał wynik testu niejednoznaczny. Co to w ogóle znaczy niejednoznaczny? – pytał Małysz.

Poinformował, że polska kadra musi wykonać testy w Niemczech 27 grudnia w godzinach 8-17. Pierwsze skoki w Oberstdorfie zaplanowano dzień później.

Prawdopodobnie 27 grudnia wcześnie rano będziemy musieli wyjechać, żeby po południu tam dojechać i się przetestować – podsumował na Kanale Sportowym Małysz.

37 KOMENTARZE

  • Pan Adam, celem rozwiania swoich wątpliwości, powinien się skontaktować z pewnym wybitnym lekarzem z nieodległych Wyr. Panowie Korwin-Mikke oraz Sommer mogą potwierdzić wybitne osiągnięcia tego eskulapa, a szczególnie uwidocznione w sekcji komentarzy nczas! – od 15 lat pewna pierwsza nagroda w kategorii „Naczelny Klaun”.

 1. Pytanie zatem po co w ogóle się szczepić jak i tak ma się zawsze pod górkę nie mówiąc już o wątpliwej jakości tych preparatów

 2. Nie ma co żałować głupca Małysza. Rozum nie zawsze idzie w parze z pieniędzmi i Małysz jest tego dobitnym przykładem. Był dobrym skoczkiem ? był ! Mógł nie wdawać się w politykę…a tak żydokomuna zrobiła z niego głupca, który teraz skamle i to jeszcze w TVN, że go oszukali. Bezmyślny pajac, zupełny brak honoru i ambicji…po prostu dupek !

 3. A kraju PiS z PO wprowadzają paszporty które zwalniają z testowania(niemców też) . Tam jest inna medycyna niż u nas? Piech czy Niedzielski o tym nie wiedzą?

 4. Skąd się ten chłopina urwał? Z choinki?
  Wziął kasę za nachalną reklamę, więc lepiej niech zamilknie i schowa się w mysiej dziurze.

   • A pomyśleć, że tych paręnaście lat temu naprawdę robił za kogoś w rodzaju bohatera narodowego… jak głupio można roztrwonić swoją sławę. Sprzedać ją za parę złotych.

 5. Sadziłem że pan Małysz to takie typowy, zdroworozsądkowy, trzeźwo stąpający po ziemi a właściwie po górach (w chwilach gdy nie latał) Góral?
  A tu wychodzi że to jakiś taki naiwniak żeby nie powiedzieć gupek (facepalm)

 6. Adaś, teraz, jak cię tak zostawili jak przysłowiową pannę z dzieckiem, to może ci jedynie pomoc maść na hemoroidy.

 7. A co, to on nie wiedział, że ten cały cyrk to ściema, inaczej by nie zarabiał milionów na reklamie szprycy, cwaniaczek czy tępy kiep, albo rżnie durnia.

 8. Cusz… mogę to szanownemu wyjaśnić, ale za friko ?

  No niech będzie, niemieckie wyniki będą takie, żeby niemcy powygrywali zawody.

  Proponuję zrobić to samo w ‚polsce’ i wszystkich niemców i austriaków pozamykać na kwarantannie. W jakichś tam kontenerach bez okien.

  A wszystkich Japąków zakwalifikować na słowo.

Comments are closed.