Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PxHere
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PxHere

W poniedziałek niemal w całym kraju pogodnie i mroźno w ciągu dnia. Jedynie na południowym zachodzie temperatura wyniesie powyżej zera.

Według prognozy przygotowanej przez Dorotę Pacochę z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w ciągu dnia będzie w kraju pogodnie, ale już w nocy poprószy śnieg i wystąpią mgły.

„Po południu w kraju będzie pogodnie. Zachmurzenie wzrośnie na południu i zachodzie. Na południu będą słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 8 stopnia Celsjusza na północy. W centrum -5 stopni, a najcieplej będzie na południowym zachodzie do plus 1 stopnia” – poinformowała synoptyk. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Nad morzem będzie dość silny i porywisty do 50 km/h.

Michalkiewicz. The Movie

IMGW informuje, że w nocy będzie pochmurno. Na południowym wschodzie kraju i krańcach północno-zachodnich miejscami poprószy śnieg. Lokalnie na południu wystąpi marznąca mgła, która ograniczy widoczność do 400 metrów.

Temperatura minimalna wyniesie od -12 stopni na Suwalszczyźnie. Na przeważającym obszarze temperatura wyniesie od -10 do -8 stopni. Najcieplej będzie -5 stopni na południowym zachodzie.

Najchłodniej będzie na Podhalu i na obszarach podgórskich od -17 do -13 stopni Celsjusza. Wiatr będzie silniejszy niż w ciągu dnia w porywach do 55 km/h.

(PAP)