Flaga Somalii. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Flaga Somalii. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Prezydent Somalii Mohamed Abdullahi Mohamed zawiesił w poniedziałek w wykonywaniu obowiązków premiera kraju Mohammeda Husejna Roble do czasu zakończenia śledztwa dotyczącego korupcji.

„Prezydent zdecydował zawiesić premiera Mohammeda Husejna Roble i pozbawić go uprawnień w związku z podejrzeniami o korupcję” – napisała kancelaria szefa państwa w oświadczeniu. W komunikacie przekazano, że podjęto wobec premiera kroki w związku z oskarżeniami o ingerowanie w śledztwo dotyczące przywłaszczenia sobie przez niego ziemi.

Napięcia pomiędzy prezydentem Somalii, zwanym Farmajo, a premierem regularnie powracają – przypomina AFP. Według wielu obserwatorów kryzys na szczytach władzy w Somalii odwraca uwagę od najważniejszych problemów kraju, takich jak działania związanej z Al-Kaidą grupy Asz-Szabab, która usiłuje obalić rząd i zaprowadzić w kraju prawo koraniczne.

Ugrupowanie Asz-Szabab zostało wpisane na listę organizacji terrorystycznych przez Australię, Kanadę, Norwegię, Szwecję, Wielką Brytanię, USA oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Michalkiewicz. The Movie

Źródło: PAP