Policja - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Policja - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
26-letni Gruzin uciekał przed policjantami rozbijając kilkanaście samochodów. Nie zważał na znaki drogowe, wjechał też na chodnik. Został zatrzymany przez śródmiejskich policjantów. Wkrótce usłyszy zarzuty.

Tuż pod godzinie 23 policjanci otrzymali zgłoszenie o piracie drogowym, który na terenie stołecznego Żoliborza rozbił kilka samochodów i ucieka w kierunku Śródmieścia. Natychmiast ruszyli w pościg za kierowcą.

26-letni Gruzin siedzący za kierownicą peugeota pędził przed siebie z dużą prędkością, jechał pod prąd, ignorował czerwone światło, wjeżdżał też na chodnik czym zmuszał pieszych do ucieczki. – Mężczyzna nie reagował na wydawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania – powiedział podinsp. Robert Szumiata ze śródmiejskiej komendy.

Policjantom udało się zatrzymać pirata drogowego na skrzyżowaniu alei Jerozolimskich z ulicą Sokołowskiego. – Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany przez śródmiejskich wywiadowców po tym, jak uderzył w 8 samochodów oczekujących za zielone światło. W zdarzeniu niegroźne rany odniosła jedna osoba – przekazał Szumiata.

Michalkiewicz. The Movie

Zatrzymany 26-latek odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, dlatego też została mu pobrana krew do badań. Nie tylko na obecność alkoholu, ale również pod kątem prowadzenia samochodu pod wpływem środków odurzających. – Kierowca usłyszy wkrótce zarzuty – zaznaczył Szumiata.

Źródło: PAP