Unijny KOŚCIÓŁ KOWIDIAN. Na mszę tylko z paszportem covidowym?! Tego chce szef Konferencji Biskupów UE

Certyfikat szczepień oraz wnętrze kościoła z maską/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay (kolaż)
Certyfikat szczepień oraz wnętrze kościoła z maską/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay (kolaż)
REKLAMA
Kard. Jean-Claude Hollerich, przewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) postuluje, by do kościołów wpuszczać jedynie posiadaczy paszportów covidowych. Według duchownego, w obecnej fazie mniemanej pandemii, najważniejsze jest ratowanie ludzkiego życia.

Segregacja sanitarna w kościołach trwa już w najlepsze w Luksemburgu – rodzinnym kraju kard. Hollericha – a także w Chorwacji, Szwajcarii czy Holandii. Tam, aby uczestniczyć w liturgii w kościele, trzeba okazać paszport covidowy.

Zdaniem szefa Konferencji Biskupów Unii Europejskiej trzeba wdrożyć wszelkie środki zapobiegające wzrostowi liczby pozytywnych wyników testów na koronawirusa. Jak przekazał, „od Bożego Narodzenia w Luksemburgu obowiązuje przepis pozwalający na uczestnictwo w liturgii tylko osobom zaszczepionym, z wyjątkiem celebracji z udziałem mniej niż 20 wiernych”.

REKLAMA

Zasada ta została wprowadzona przez świeckie władze państwowe, jednak tamtejszy Kościół przyjął ją bez mrugnięcia okiem. Wyjątkiem było kilku księży z Polski pracujących w tym kraju. – Ich stanowisko nie pomaga w znalezieniu rozwiązania dla problemu, wyrządzają ludziom krzywdę, dezorientując ich – grzmiał kard. Hollerich.

Źródło: PCH24

REKLAMA