Funkcjonariusze policji oraz maska na bruku/Obrazek ilustracyjny/Fot. PAP/Pixabay (kolaż)
Funkcjonariusze policji oraz maska na bruku/Obrazek ilustracyjny/Fot. PAP/Pixabay (kolaż)
Policjanci zatrzymali 27-latka, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy, bo nie miał założonej maseczki w galerii handlowej w Tczewie. Przestępca trafił już do więzienia.

Jak poinformował w piątek oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie Dawid Krajewski, w środę po południu funkcjonariusze patrolując teren tczewskiej galerii, zauważyli mężczyznę, który nie miał zasłoniętych ust i nosa.

– Policjanci zwrócili mu uwagę na brak maseczki i go wylegitymowali. Po sprawdzeniu 27-letniego mieszkańca powiatu malborskiego okazało się, że jest osobą poszukiwaną nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego – dodał Krajewski.

Policjanci ustalili, że za popełnione wcześniej przez niego wcześniej przestępstwa sąd skazał mężczyznę na karę roku i 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Michalkiewicz. The Movie

Zatrzymany przez policjantów 27-latek został doprowadzony do miejscowej komendy. W czwartek zgodnie z decyzją sądu funkcjonariusze zawieźli mężczyznę do zakładu karnego.

Źródło: PAP