Zakopane, 01.01.2022. Jason Derulo podczas organizowanego przez Telewizję Polską koncertu
Zakopane, 01.01.2022. Jason Derulo podczas organizowanego przez Telewizję Polską koncertu "Sylwester Marzeń z Dwójką", 1 bm. na górnej Równi Krupowej w Zakopanem. (amb) PAP/Łukasz Gągulski
TVP chwaliło się tym, że na sylwestra zaprosiło gwiazdę światowego format. O Jasonie Derulo – bo to on był bohaterem wieczoru – traktował bardzo długi materiał w TVP Info. A ile ów gwiazdor liczy sobie za występ? Kwoty zwalają z nóg.

Wiadomo, że TVP nie zapłaciło za występ gwiazdora samo. „Reżimówkę” wspomogła państwowa firma zajmująca się m.in. hazardem. „Potwierdzamy, że występ Jasona Derulo jest możliwy dzięki współpracy Totalizatora Sportowego przy »Sylwestrze Marzeń z Dwójką«”– mogliśmy przeczytać w komunikacie przekazanym przez TVP Pudelkowi.

Ile artysta mógł sobie policzyć za występ? Jason Derulo jest pod skrzydłami agencji Celebrity Talent International, która wynajmuje gwiazdy na wydarzenia. „Party” informuje, jakie tam mają stawki.

Ceny wahają się od 150 do 299 tys. dolarów, czyli od 600 tys. złotych do nawet 1,2 mln.

Michalkiewicz. The Movie

Na cenę wpływają takie czynniki, jak lokalizacja, długość podróży gwiazdy, czas trwania koncertu, zaangażowanie w wydarzenie.

Derulo podczas Sylwestra z TVP wychodził na scenę cztery razy, a jego występy były urozmaicone popisami tancerzy.

„Super Express” poinformował, jakie wymagania miał gwiazdor poza gażą. W hotelu, w którym się zatrzymał, całe piętro miało być zarezerwowane tylko dla niego. On i jego ekipa dostali busy do podróżowania po Zakopanem.

Poza tym organizatorzy musieli zapewnić mu zapas wody Fiji, organiczne soki bez miąższu, wodę kokosową, koktajle proteinowe, witaminy i stół z polskimi przysmakami.

Źródło: Pudelek, „Party”, „Super Express”