Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
W znajdującym się w stolicy Chile zoo Buin zaszczepiono w poniedziałek drugą dawką szczepionki przeciwko Covid-19 po trzy lwy, tygrysy i pumy oraz 26-letniego orangutana. Pierwszą dawkę zwierzęta otrzymały 13 grudnia 2021 roku – podał portal news24.com

Chile jest pierwszym krajem w Ameryce Południowej, który zaszczepił znajdujące się w zoo zwierzęta. Wybrane gatunki są wysoce narażone na zakażenie koronawirusem, który dotąd wykryto u małp, dużych kotów, hipopotamów, saren, zwierząt domowych i norek.

Podany preparat jest przygotowaną specjalnie dla zwierząt szczepionką, która nie trafiła jeszcze do sprzedaży. – Naszym celem jest ochrona zwierząt najbardziej narażonych na zakażenie SARS-COV-2 – powiedział Sebastian Celis, dyrektor departamentu weterynaryjnego znajdującego się w Santiago zoo.

Naukowcy odkryli również zdolność przenoszenia koronawirusa pomiędzy sarnami – poinformował w poniedziałek portal 7news.com.au. Chociaż dotąd nie wykryto możliwości przenoszenia wirusa z saren na ludzi, naukowcy ostrzegają, że taki scenariusz jest możliwy.

Michalkiewicz. The Movie

Zdaniem specjalistów odkrycie może znacząco skomplikować próby pokonania mniemanej pandemii Covid-19.

Źródło: PAP