COVIDIAŃSKI SZAŁ. Trzy obowiązkowe testy na Covid-19 dla niezaszprycowanych uczniów w ciągu tygodnia

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
REKLAMA
Ministerstwo edukacji Grecji planuje zaostrzenie restrykcji sanitarnych w szkołach, które zostaną ponownie otwarte w najbliższy poniedziałek. Wśród rozważanych obostrzeń znajduje się plan wprowadzenia obowiązku trzykrotnego wykonania testu na obecność koronawirusa przez uczniów w ciągu jednego tygodnia.

Według planów ministerstwa uczniowie byliby zobowiązani do wykonywania testów w każdą niedzielę, wtorek i czwartek. Również w przypadku zakażenia jednego z rówieśników, wszyscy uczniowie musieliby wykonać szybki test na Covid-19. Obecnie obowiązek ten dotyczy jedynie osób niezaszczepionych – przypomniał grecki dziennik „Kathimerini”.

Niki Kerameus, minister edukacji Grecji, przyznała w poniedziałek, że otwarcie szkół pozwoli skuteczniej kontrolować przebieg i rozwój epidemii wśród uczniów.

REKLAMA

Możliwość przyjścia do szkoły i bycia monitorowanym jest dla uczniów korzystniejsze niż w przypadku, gdy są one zamknięte – powiedziała.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

W Grecji odnotowuje się obecnie rekordową liczbę zakażeń. Na przestrzeni ostatnich dni dziennie koronawirusem zakażało się ponad 30 tys. osób. W kraju w pełni zaszczepiono 81 proc. populacji.

Źródło: PAP

REKLAMA