Wojciech Boratyński/Fot. Facebook
Wojciech Boratyński/Fot. Facebook
Nie żyje dziennikarz i wydawca Wojciech Boratyński. Był związany m.in. z „Super Expressem”, Radiem ZET i Polsat News. Miał 34 lata.

Jak poinformował portal wirtualnemedia.pl, Wojciech Boratyński kilka dni temu trafił do szpitala w związku z chorobą neurologiczną. Cierpiał na nią od wielu lat. Dziennikarz zmarł w nocy z czwartku na piątek w wieku zaledwie 34 lat.

Informację o śmierci Boratyńskiego podało na Facebooku kilka zespołów muzycznych, w których dziennikarz występował.

Michalkiewicz. The Movie

W „Super Expressie” Boratyński zajmował się ekonomią w dziale SuperBiznes. Wydawał też stronę główną portalu se.pl.

„Zapamiętaliśmy Wojtka jako człowieka nieszablonowego, pełnego wielu nietuzinkowych pomysłów, ale też niezwykle kompetentnego i pełnego zdrowej pasji. Mimo młodego wieku był dziennikarzem w starym stylu – w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Lubił drążyć temat, poznać różne opinie, sprawdzić informację w kilku źródłach. Jego artykuły zawsze były maksymalnie dopieszczone” – wspominali redakcyjnego kolegę dziennikarze „Super Expressu”.

Wcześniej Boratyński był związany z Radiem ZET i Polsat News. Oprócz pracy i gry w zespołach muzycznych zajmował się także m.in. pisaniem opowiadań fantasy i gotowaniem. Mieszkał na stołecznym Grochowie.

Źródła: wirtulanemedia.pl/wp.pl