Konrad Formela. Foto: PAP/CTK
Konrad Formela. Foto: PAP/CTK
Szczepionkowy apartheid postępuje. Austriacki klub SK Zadruga Aich/Dob wyrzucił polskiego siatkarza, Konrada Formelę. Decyzja jest podyktowana faktem odmowy przyjęcia przez zawodnika trzeciej, przypominającej dawki szczepienia przeciwko COVID-19.

Konrad Formela jest podwójnie zaszczepiony przeciwko COVID-19, ale to nie wystarczyło. Austriacki klub postanowił rozwiązać z Polakiem kontrakt, gdy ten odmówił przyjęcia tzw. boostera.

Jesteśmy bardzo rozczarowani, że Konrad nie był gotów przyjąć dawki przypominającej szczepionki na COVID-19. Dlatego jest uważany za niezaszczepionego, stanowi zagrożenie dla siebie i kolegów. W tej sposób jego udział w rozgrywkach krajowych i międzynarodowych jest praktycznie niemożliwy – wydał oświadczenie dyrektor sportowy klubu, Martin Micheu.

Rozmowy (o boosterze – red.) okazały się bezskuteczne. W związku z tym ze skutkiem natychmiastowym rozwiązaliśmy kontrakt z Formelą – dodano.

Michalkiewicz. The Movie

Polak był jednym z liderów zespołu. W ubiegłym sezonie poprowadził SK Zadruga Aich/Dob do tytułu wicemistrza kraju oraz sięgnął po Puchar Austrii. Bieżących rozgrywek nie będzie dane mu dokończyć, gdyż jako podwójnie zaszczepiony został uznany za niezaszczepionego.

Formela długo nie pozostanie bezrobotny. Na dniach ma podpisać kontrakt w lidze rumuńskiej, gdzie panują znacznie łagodniejsze zasady dotyczące szczepień i nikt Polaka (przynajmniej na razie) nie będzie dyskryminował ze względu na brak dobrowolnego szczepienia.