Kolejny dramat na boisku. Nagły atak serca 32-letniego piłkarza podczas meczu [VIDEO]

32-letni obrońca Ousmane Coulibaly doznający ataku serca podczas meczu/Fot. screen Twitter
Mecz pomiędzy Ar-Rajjan i Al-Wakrah w 13. Kolejce Qatar Stars League został zawieszony po tym, jak w 42. minucie na murawę upadł 32-letni obrońca Al-Wakrah Ousmane Coulibaly. Jak się okazało, zawodnik przeszedł atak serca.

Ousmane Coulibaly upadł na murawę w momencie, gdy jego drużyna przegrywała 0-1. Zespoły medyczne na stadionie Thani Bin Jassim w Al-Gharafa Club błyskawicznie interweniowały, by udzielić pomocy piłkarzowi. Zawodnik szybko został przetransportowany do szpitala.

Z doniesień kanału beIN SPORTS wynika, że stan zdrowia obrońcy poprawił się. Zawodnik nadal przebywa w szpitalu.

Przedstawiciel klubu Al-Wakrah poinformował w rozmowie z katarskim kanałem Al-Kass, że stan zawodnika jest stabilny. Podkreślił tez, że decyzja o zawieszeniu meczu została podjęta, by zapewnić bezpieczeństwo kontuzjowanego zawodnika oraz ze względu na stan psychiczny zawodników obecnych na boisku.

Z koeli Qatar Stars League oświadczyła, że stan Coulibaly’ego po zawale serca jest stabilny. Podziękowała też personelowi pogotowia ratunkowego i lekarzom za ich pracę podczas zdarzenia. Zapewniono, że mecz zostanie dokończony w późniejszym terminie, a uzyskany wynik zostanie uwzględniony.

Wynik 1:0 dla Ar-Rajjan został ustalony w 19. minucie, po tym jak bramkę zdobył Shoja Khalilzad. Gol padł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego znanego Kolumbijczyka Jamesa Rodrigueza.

Al-Wakrah zajmuje piąte miejsce w lidze katarskiej z 19 punktami. Ar-Rajjan jest na siódmej pozycji, z dorobkiem o 4 punkty mniejszym.

Źródła:trendswide.com/Twitter