Jarosław Kaczyński oraz posłowie Konfederacji Robert Winnicki (2P), Artur Dziambor (P), Jakub Kulesza (2L) i Grzegorz Braun (L). / foto: PAP (kolaż)
Jarosław Kaczyński oraz posłowie Konfederacji Robert Winnicki (2P), Artur Dziambor (P), Jakub Kulesza (2L) i Grzegorz Braun (L). / foto: PAP (kolaż)
Prawo i Sprawiedliwość ciągle cieszy się największym poparciem, co więcej zwiększa swoją przewagę nad Koalicją Obywatelską, wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez United Surveys na zlecenie „Wirtualnej Polski”.

Prawo i Sprawiedliwość cieszy się największym poparciem, które na dodatek rośnie. Największym wzrostem poparcia może jednak pochwalić się Konfederacja.

PiS na czele, Konfederacja z największym wzrostem

Według najnowszego sondażu United Surveys na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 33 procent badanych. To wzrost poparcia o 0,9 punktu procentowego.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, którą wskazało 25,1 procent respondentów. Oznacza to wzrost poparcia o 0,2 punktu procentowego.

Michalkiewicz. The Movie

To z kolei oznacza, że wzrosła przewaga PiS-u nad KO o 0,7 punktu procentowego.

Na trzecim miejscu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą chce głosować obecnie 11 procent badanych. To 1,8 punktu procentowego więcej niż w poprzednim badaniu.

Na kolejnych miejscach kolejno Lewica i Konfederacja, na które chce głosować odpowiednio 8,2 procent oraz 8 procent respondentów. W przypadku pierwszej formacji oznacza to wzrost poparcia o 0,1 punktu procentowego, z kolei w przypadku prawicowej koalicji jest to wzrost aż o 2,9 punktu procentowego – największy spośród wszystkich partii.

Do Sejmu weszłoby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe (Koalicja Polska), które cieszy się poparciem 7,6 procent badanych. Oznacza to wzrost poparcia dla tego ugrupowania o 1,1 punkt procentowy.

7,2 procent badanych nie wie na kogo oddałoby swój głos.

Źródło: wp.pl